Zima je zpět: Víte, jak správně impregnovat obuv? (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Přišla zima a s ní i období plné dešti a sněhu. Milovníky zimy sice sníh potěší, horší je to už s našimi botami. Ideální ochranou je impregnace. Hloupost? Vůbec ne, správnou péčí prodloužíte životnost oblíbeným botám o polovinu. Pozor, každý povrch, však vyžaduje něco zcela jiného. Ukážeme vám, jak to dělat správně.


Péče je základ

Každý z nás má určitě doma alespoň jeden pár bot, u kterých se již nyní děsí při představě, že jednoho dne doslouží, je tak? Velmi dobře to známe.

Nebojte se, pokud se o ně budete s láskou starat, poslouží vám hned několik sezón. Na to, aby však vaše boty stále vypadaly, jako kdyby jste si je právě přinesli z obchodu, je nezbytná právě impregnace. Tu přitom neocení jen vaše boty, ale i samotné chodidla. Jaká je vlastně role impregnace?

Náš tip: Toužíte váš šatník doplnit o nový pár bot? Tak pak je to ideální příležitost právě teď. Přichází totiž období výhodných nákupů - Černý pátek. Neváhejte a využijte například CCC slevy a nakupte za mnohem lepší ceny. Mnohé dámy jistě potěší i Botovo sleva.

Kromě toho, že zabraňuje průniku vody do nitra vaší boty, brání také usazování nečistot do samotné struktury materiálu, z které je bota vyrobena. To znamená, že obuv bude mnohem jednodušší čistit, díky čemuž se prodlouží také její životnost.

Při impregnaci často saháme po spreji, roztoku, krému či tuku v závislosti na povrchu. V následujících krocích vám poradíme, který z přípravků je vhodný na váš typ obuvi. Jen připomínáme, že před samotnou aplikací je nezbytné obuv důkladně vyčistit a nechat vyschnout.

Rozhodující je materiál

Jak jsme již v úvodu zmínili, při výběru vhodného typu impregnace rozhoduje právě materiál. Snad nejpopulárnější je právě ta v sprejové formě. Je vhodná na všechny typy povrchů a také je mimořádně účinná. Boty stačí jen důkladně vyčistit a následně na vyschlou obuv rovnoměrně nastříkat impregnační sprej zhruba z 20 cm vzdálenosti. Takto nastříkané boty nechte opět uschnout a pro lepší efekt postup opakujte několikrát po sobě. Sprej samozřejmě používejte při otevřeném okně, abyste si vzrušování dýchací cesty.

Na kožené boty ideální impregnační krém, vosk či tuk. Tento typ však rozhodně nepoužívejte na textilní obuv, jejich vzhled by se totiž mohl výrazně změnit. Vosk nebo tuk jen jednoduše vetřete do předem očištěných bot a jednoduše zaleštit.

Při botách z broušené kůže já postup však zcela odlišný. Použít však třeba impregnační sprej, který je právě pro tento účel zhotovený. Jelikož je semiš poměrně citlivý materiál, impregnační sprej na boty naneste ještě před prvním použitím a tento akt opakujte vždy, když se rozhodnete jejich provětrat.

Jak často nanášet impregnaci?

Boty byste měli impregnovat vždy, když s nimi plánujete vyjít ven. V případě, že je používáte právě na podzim a v zimě, klidně to dělejte i několikrát do týdne. Vždy berte v úvahu materiál, typ boty a také jejich využití.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
12. listopadu 2019


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.