Venkovní posezení v boho stylu

článek je inzerce, nejde o historický text
Houpací sítě, macramé dekorace a světýlka nad hlavou. Fotek s takovým zátiším jsou plné sociální sítě. Pokud vás boho posezení zaujalo a současně sami disponujete terasou, balkonem nebo zahradou, není nic jednoduššího, že si vytvořit vlastní „insta-friendly“ koutek.


Světýlka, kam oko dohlédne

Nic nenavodí romantickou a útulnou atmosféru tolik jako právě světýlka. Mohou mít podobu nejen světelných řetězů, ale třeba i zavařovacích sklenic s elektrickými světýlky nebo svíčkami uvnitř, případně bodových světel nebo nejrůznějších dřevěných, kovových a betonových lustrů zavěšených na dřevěné desce. Fantazii se zkrátka meze nekladou a inspirace číhá všude spousta.

Originální zelené dekorace

Podobně jako světýlka by vaší terase měly vládnout i rostliny, které dodají pocit klidu a ještě víc zútulní prostor. Možností je zase nespočet. Od mechových obrazů a koberců přes kokedamy nebo květiny v macramé závěsech až po dřevěný rošt se závěsnými květináči na zdi. Základem zkrátka je, aby se vaše oáza klidu pořádně zazelenala nebo rozkvetla.

Dostatek míst k sezení

Naprostou klasikou bohó teras a zahrádek jsou houpací sítě. Asi nemusíme zmiňovat, jak skvělé je zalézt si do takové sítě s oblíbenou knihou a odpolední kávou. Neměli byste ale zapomenout ani na sezení pro návštěvy. Skvěle poslouží třeba nábytek z palet nebo klasický zahradní nábytek. Pro početnější návštěvy potom můžete mít připravené i taburety nebo polštáře, které jindy poslouží jako dekorace.

Topení pro podzimní a zimní chvíle pohody

Venkovní relax na terase nemusí být výsadou jen teplých letních večerů. Když o sobě dá vědět zima, stačí přidat plynový ohřívací stojan nebo jiný zdroj tepla, zachumlat se do deky s hrnkem horkého čaje a dál si užívat své chvilky pohody venku.

Vzpomínky zachycené na papíře

Chvíle přítomného okamžiku plná pocitů a emocí je tou nejlepší vzpomínkou. Uchovat si ji ale můžete i jinde než jen ve své hlavě. Když už jste si dali tu práci a vytvořili tak fotogenický koutek, byla by škoda toho nevyužít. Postarat se o to samozřejmě může váš partner vybavený instrukcemi a mobilem, ještě lepší práci ale odvede profesionální fotograf. Na fotkách navíc budete oba – nebo třeba i celá rodina. Budete pak mít nejen krásnou vzpomínku a cenný kousek do rodinného alba, ale třeba i milý dárek pro rodiče, babičky a dědečky.

Nábytek a bytové dekorace přehledně na jednom místě?

Přesně to je FAVI, mezinárodní internetový vyhledávač vybavení pro váš interiér i zahradu. FAVI sdružuje více než 2 000 obchodů nejen v Česku, ale také na Slovensku, v Polsku i Maďarsku. Jeho posláním je ušetřit váš čas a přinášet každodenní inspiraci pro krásnější domov.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
1. listopadu 2021


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.