Rok 1923: Co mají muži na dívkách nejraději? Naše statistika vám to prozradí

rubrika: historické články / rodina, móda a životní styl, původně vyšlo: Lidové noviny - 1923, autor neuveden.
Změnily se za posledních sto let preference mužů, podle kterých si mezi dívkami vybírají své budoucí manželky? Zkuste to posoudit sami podle jedinečné statistiky z roku 1923, která vám ukáže, podle čeho si tehdy muži vybírali dívky, se kterými se následně oženili.
Následující text pochází z roku 1923

Vyhlídky hezkých děvčat na vdavky.

Zajímavou statistiku vyhlídek hezkých žen na vdovky podal Mr. Ligfeld, jeden z amerických divadelních ředitelů.

Za své činnosti pamatoval 1440 sňatku hereček u něho zaměstnaných, kterýžto kvap, s nímž mu ženský personál mizel s prken, jež znamenají svět, do rodinného zátiší, nutil jej angažovali každoročně až 250 nových ženských sil.

Jen nepatrná část choristek zůstala déle dvou let v divadelním svazku. Podle zkušenosti nejrychleji dostávaly se pod čepec dámy, těšící se rychlým úspěchům a přízni obecenstva, což je ostatně přirozené.

Podle tělesných vlastností největší vyhlídky na vdavky skytalo mládí a útlost postavy; dívky, jevící náklonnost k sílení, vdávály se tíže. Leta nejlepších vyhlídek děvčat na vdovky stanovil Mr. Ligfeld na 17—25; v třicátých letech naděje jejich se menší a se čtyřicátým rokem mrzí téměř naprosto. Vyhlídky 20letého děvčete jsou desetkrát lepší, než 25letého.

Nejvíce zamlouvají se ženichům podle statistiky Ligfeldovy děvčata ve výši pěti stop, čtyři palce a o váze 50-55 kg. ale jsou i muži, toužící po děvčatech postav drobných jako panenky. Dále vyhledávána jsou ponejvíce děvčata černých, ohnivých očí a očí poměnkově modrých.

Z 10 mužů 7 touží po dívkách s důlky ve tvářích a s rovným nosem a jediný dá přednost nosíku tupému, jako pikantnějšímu. Stejně ctěny jsou i plné rty, ale při nich malá ústa, jsou však i řídcí ctitelé rtů úzkých, sotva zřetelných.

Jednomyslné je však přání mužů, aby žena měla bezvadné, krásné zuby, sněhobílé a malé jako perličky. Pokud typů se týče, 75 mužů vyhledává u ženy typ naivní; těžký, tragický typ brunety byl ve zvláštní oblibě u ruských knížat a hrabat a zbohatlých venkovských obchodníků.

Taková pravidla platí pro vyhlídky na vdavky. Pokud se týče sociálních vyhlídek hezkých děvčat při sňatcích, vdalo se 20 procent Ligfeldových hereček za milionáře, kteří arciť jsou v Americe méně vzácným zjevem, než u nás, a velmi málo za herce.

A stejně málo za přistěhovalce evropské, ti mají jiné starosti a přicházeli do Ameriky za jinými cíly, než se oženit s příslušnicemi veselého, lehkomyslného nárudku hereckého.


Původní zdroj historického článku:
Lidové noviny - 1923, autor neuveden.


témata článku:
datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. ledna 2021


Diskuze k článku „Rok 1923: Co mají muži na dívkách nejraději? Naše statistika vám to prozradí“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.