Rok 1923: Co mají muži na dívkách nejraději? Naše statistika vám to prozradí

původně vyšlo: Lidové noviny - 1923, autor neuveden.
Změnily se za posledních sto let preference mužů, podle kterých si mezi dívkami vybírají své budoucí manželky? Zkuste to posoudit sami podle jedinečné statistiky z roku 1923, která vám ukáže, podle čeho si tehdy muži vybírali dívky, se kterými se následně oženili.


Vyhlídky hezkých děvčat na vdavky.

Zajímavou statistiku vyhlídek hezkých žen na vdovky podal Mr. Ligfeld, jeden z amerických divadelních ředitelů.

Za své činnosti pamatoval 1440 sňatku hereček u něho zaměstnaných, kterýžto kvap, s nímž mu ženský personál mizel s prken, jež znamenají svět, do rodinného zátiší, nutil jej angažovali každoročně až 250 nových ženských sil.

Jen nepatrná část choristek zůstala déle dvou let v divadelním svazku. Podle zkušenosti nejrychleji dostávaly se pod čepec dámy, těšící se rychlým úspěchům a přízni obecenstva, což je ostatně přirozené.

Podle tělesných vlastností největší vyhlídky na vdavky skytalo mládí a útlost postavy; dívky, jevící náklonnost k sílení, vdávály se tíže. Leta nejlepších vyhlídek děvčat na vdovky stanovil Mr. Ligfeld na 17—25; v třicátých letech naděje jejich se menší a se čtyřicátým rokem mrzí téměř naprosto. Vyhlídky 20letého děvčete jsou desetkrát lepší, než 25letého.

Nejvíce zamlouvají se ženichům podle statistiky Ligfeldovy děvčata ve výši pěti stop, čtyři palce a o váze 50-55 kg. ale jsou i muži, toužící po děvčatech postav drobných jako panenky. Dále vyhledávána jsou ponejvíce děvčata černých, ohnivých očí a očí poměnkově modrých.

Z 10 mužů 7 touží po dívkách s důlky ve tvářích a s rovným nosem a jediný dá přednost nosíku tupému, jako pikantnějšímu. Stejně ctěny jsou i plné rty, ale při nich malá ústa, jsou však i řídcí ctitelé rtů úzkých, sotva zřetelných.

Jednomyslné je však přání mužů, aby žena měla bezvadné, krásné zuby, sněhobílé a malé jako perličky. Pokud typů se týče, 75 mužů vyhledává u ženy typ naivní; těžký, tragický typ brunety byl ve zvláštní oblibě u ruských knížat a hrabat a zbohatlých venkovských obchodníků.

Taková pravidla platí pro vyhlídky na vdavky. Pokud se týče sociálních vyhlídek hezkých děvčat při sňatcích, vdalo se 20 procent Ligfeldových hereček za milionáře, kteří arciť jsou v Americe méně vzácným zjevem, než u nás, a velmi málo za herce.

A stejně málo za přistěhovalce evropské, ti mají jiné starosti a přicházeli do Ameriky za jinými cíly, než se oženit s příslušnicemi veselého, lehkomyslného nárudku hereckého.


Původní zdroj historického článku:
Lidové noviny - 1923, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. ledna 2021


Diskuze k článku „Rok 1923: Co mají muži na dívkách nejraději? Naše statistika vám to prozradí“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.