Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Rok 1920: Názor známé herečky na módu krátkých sukní

původně vyšlo: Národní listy - 1920, autor neuveden.
Zajímá vás, si o módě odhalování lýtek myslela Mary Pickfordová, světoznámá hollywoodská herečka a zakladatelka filmového studia United Artists? Byly podle ní krátké sukně vhodné i pro starší ženy, nebo je mohly nosit jen mladé dívky? To vám prozradí náš článek z roku 1920.


Mary Pickfordová o modě krátkých sukní.

Známá a obecenstvem velmi milovaná kinoherečka Mary Pickfordová, jejíž svižná, elegantní postavička jistě si může dovoliti krátkou sukni, naprosto souhlasí s touto modou.

Je sice pravda — pravila — že některé Pařížanky nosí sukně kratší, než by se hodilo pro jejich věk, ale proč bychom se pozastavovali nad tím, oblékne-li dnešní mladí dívka, vychovaná sportem, sukně, které neskrývají lýtek?

Jsou-li hranice věku, které zakazují nositi krátké sukně? Když nám bylo osmnáct, byly jsme šťastny, že můžeme nositi dlouhé sukně jako naše maminky a dnes jsme si oblíbily krátké sukně svých dětí. A těšíme se z výhod které krátká sukně dává, aniž by tím byla ohrožena slušnost.

Krátká sukně je hygienická: chrání nás před špínou ulice. Obruba sukně nikdy nemůže býti tak zaprášená a zablácená, jako bývávala kdysi obruba sukně dlouhé.

Pokud se týče toho, mají-li a mohou-li nositi také staré dámy krátké sukně, praví Mary Pickfordová vtipně, že u starších dam není nebezpečí svůdnosti, které snad by se mohlo vytknouti modě krátkých sukní u mladých žen a krasocit rovněž není více dotčen, protože je dosti nehezkých mladých lýtek.

Ošklivost nohou neřídí se stářím. — A kdo je stižen těžkým revmatismem, nevezme si krátké sukénky, ať je starý nebo mladý.


Původní zdroj historického článku:
Národní listy - 1920, autor neuveden.
datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
11. června 2021


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.