Proč kupovat zlato právě dnes

článek je inzerce, nejde o historický text
S touto otázkou se setkáváme denně. Je vhodné kupovat zlato právě nyní?


Myslíme si, že v posledních 10ti letech nebyla vhodnější chvíle k nákupu zlata než je právě nyní. Důvodů k tomuto přesvědčení máme několik:


1. Aktuálně vysoká inflace.
Inflace znehodnocuje úspory. Hodnota peněz, které leží doma, nebo na bankovních účtech každým dnes klesá. Nyní je inflace v ČR kolem 15% a čeká se, že vystoupá díky rostoucím cenám potravin a energií až k hranici 20%.

V praxi to znamená, že ze 100 tisíc, které máte v bance budete za rok mít pouze 80 tisíc – resp. jejich kupní síla bude pouze 80 tisíc. Zlato je osvědčeným uchovatelem hodnoty po tisíce let a není důvod, proč by nemělo jako uchovatel hodnoty fungovat i dalších tisíc let.


2. Cena zlata je stále ještě příznivá.
Zlato není v současné chvíli na svých historických maximech a to je dobrý signál k nákupu. Nikdy není dobré nakupovat, když je trh v panice a dosahuje historických hodnot. Je dobré nakupovat v okamžiku, kdy se čeká jeho růst a to je právě nyní.


3. Zlato se dá směnit jednoduše po celém světě.
To je velmi důležité. Před několika týdny jsme viděli zoufalé uprchlíky z válečných oblastí, jak si chtěli proměnit své úspory do jiných měn a nikdo jejich peníze nechtěl a když ano, tak za velmi nevýhodných podmínek. V okamžiku, kdy nabízeli k prodeji zlato, tak to chtěl každý a nabízel i férovou cenu. Zlato funguje jako univerzální měna kdykoliv a kdekoliv!


4. Zlato je pojistka vašich papírových peněz.
Vlastnit zlato by měl každý. Není nutné do něj ukládat veškeré úspory, ale je nutné tyto úspory rozdělit do více možností a jednou z nich by mělo vždy být fyzické investiční zlato a to buď ve formě slitků nebo mincí.


5. Zlato ve formě fyzického kovu je osvobozeno od všech daní.
Neplatíte daň z přidané hodnoty ani daň ze zisku při jeho prodeji. Je to ryze investiční nástroj, který slouží k uchování hodnoty.


Nákup zlata není jen pro bohaté co nevědí co s penězi. Zlato ve formě investičního slitku nebo mince je pro každého. Slitek můžete nakoupit už od jednoho gramu. Vždy dbejte na to, aby zlato bylo řádně certifikováno a bylo ryzí.

Zlato ve formě šperků je jistě také pěkné, ale s investicí nemá mnoho společného. Můžete se obrátit na specializované e-shopy, které nabízejí investiční kovy. Jedním z nich je např firma Goldene Adele, která provozuje svůj obchod a poradenství na adrese: www.vasezlato.cz.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
30. května 2022


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.