Proč je vitamín K2 důležitý pro tělo a jaká forma je nejlepší pro užívání?

článek je inzerce, nejde o historický text
Mezi méně známé vitamíny patří vitamín K2. Přitom zajišťuje v těle řadu velmi důležitých funkcí. V čem všem je tento vitamín důležitý, kde se nachází a jaký produkt zvolit pro jeho efektivní doplnění? To vše se dozvíte v tomto článku.


Kde se vitamín K2 vyskytuje

Co je vitamín K2? Běžně jde o látku ve stínu více známého vitamínu D3. Jeho působení je z velké části podobné a oba se vzájemně doplňují. Proto je možné narazit na doplňky stravy, které obsahují oba tyto vitamíny. V lidském organismu má přitom konkrétně vitamín K2 účinky na mnoho různých pochodů a procesů.

Do těla se dostává v menší míře ze stravy, kdy je obsažen v živočišných a fermentovaných potravinách. Jde o vitamín rozpustný v tucích, takže bývá poměrně častý jeho deficit. Na doplnění vitamínu K2 by si měli dát pozor především vegetariáni a vegani.


Proč je vitamín K2 důležitý pro lidský organismus

Vitamín K2 má v lidském těle řadu specifických účinků. Napomáhá správné mineralizaci kostí a podporuje transport vápníku i do zubů.

Konkrétně vitamín K2 MK7 nabídne lepší schopnost přenést vápník na cílové místo. Tím slouží také jako prevence proti kardiovaskulárním onemocněním. Pozitivní vliv má vitamín K2 i na zdraví plic a ledvin.

Doplňte vitamín K2 ve formě MK7

Když se rozhodnete pro doplnění tohoto vitamínu, vyberte si kvalitní produkt. Pomoci s tím mohou i vitamín K2 recenze, kdy se dozvíte, že právě ve formě MK7 nabídne lepší pozitivní účinky pro lidské tělo.

Při užívání přípravku je vhodné zvolit kvalitní produkt s čistým složením bez zbytečných aditiv. Takové doplňky stravy nabízí například internetový obchod Woldoshop. Kromě vitamínu K2 si tak můžete zakoupit i další potřebné minerální látky a zajistit tak svému organismu všechno potřebné v co nejlépe využitelné formě.
Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
23. července 2021


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.