Poslední let Harriet Quimbyové, první americké pilotky

původně vyšlo: Slavie - 1912, autor neuveden.
Létání bylo ve svých začátcích velmi nebezpečnou vášní. Článek z roku 1912 vám popíše jak probíhal a tragicky skončil let letadla Bleriot slečny Harriet Quimbyové, která jako první američanka získala svou vlastní pilotní licenci.


Vzduchoplavkyně s cestujícím usmrceni.

Boston, Mass., 1. července. — Slečna Harriet Quimby z New Yorku a W. A. P. Willard - její cestující, byli dnes večer usmrceni v Atlantic, kde její monoplan druhu Bleriot skácel se s výše 1000 stop do zálivu Dorchester.

Sl. Quimby byla prvou ženou, jež obdržela povolení k vzduchoplavbě a byla prvou ženou, jež přeletěla anglický kanál v aeroplanu. Willard byl řiditelem vzduchoplaveckých závodů v Bostonu.

Neštěstí se událo, když slečna Quimby-ova a Willard vraceli se z letu po bostonském přístavišti až k bostonské světlárně, vzdálenost to 20 mil. Let vykonali ve 20 minutách.

Navracejíc se, Quimby-ova přišla do prudkého větru a chtěla vlnitým letem k zemi se dostati. Rychle se však zahnula a vír větru zasáhl konec monoplanu a obrátil jej vzhůru. Willard hned vypadl a za ním Quimby-ova. Oba skáceli se do vody as 20 stop od břehu.

Právě byl odliv a vody bylo jen na pět stop. Mužstvo z jachtovního klubu v, člunech spěli okamžitě v místa, kde se oba ponořili, a skočivše do vody, vytáhli těla obou z bláta, do něhož byla děsně pomačkána.

Kosti v těle Quimby-ové byly zpřeráženy. Willard vážil 190 liber, a narazil nejdříve obličejem na vodu, která mu čelo nad okem rozsekla. V době nehody vznášela se nad oběma jiná žena, slečna Blanche Stuart-Scottova.

Po dvakráte chtěla sestoupiti, ale konečně se ji to podařilo. Omdlela v sedadle. — Slečna Quimby-ova jest čtvrtou ženou, která při vzduchoplavbě přišla o život. První o život přišla Deniz Moore-ova, v červenci 1911 ve Francii, Susan Bernard, druhá francouzská žena, byla usmrcena v minulém březnu, slečna Julie Clarkova, chicagská dívka, byla třetí obětí. Přišla o život 17. června ve Springfield, I11.

Letošního roku bylo usmrceno 41 vzduchoplavců, za celý rok 1911 sedmdesát sedm.


Původní zdroj historického článku:
Slavie - 1912, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
7. února 2020


Diskuze k článku „Poslední let Harriet Quimbyové, první americké pilotky“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.