Nápady na podzimní outfity: Hnědé boty v hlavní roli

článek je inzerce, nejde o historický text
Podzim je obdobím, kdy se mění nejen listí na stromech, ale také náš šatník. S příchodem chladnějšího počasí začínáme hledat vhodné outfity, které nám pomohou zůstat v pohodlí a teple. Jednou z klíčových kousků jsou boty, které byste pro podzimní plískanice měli vybírat obzvlášť pečlivě.

Boty by měly být z odolného materiálu, který vás udrží v suchu. Nejoblíbenější obuv je z kůže, případně pak z umělé kůže, semiše, syntetických materiálů nebo klasické látky. A protože podzimu vévodí přírodní barvy, i v rámci outfitu se zaměříme na takové odstíny, které s podzimem maximálně ladí. Hnědé boty jsou tutovka. 


Nezapomeňte na impregnaci

Před prvním obutím byste boty měli naimpregnovat, aby vám do nich nenateklo. Impregnační sprej můžete použít buď univerzální, nebo pro konkrétní druh materiálu. Po nastříkání impregnace na boty je nechte důkladně oschnout. Poté opakujte pokaždé, když začne impregnační sprej ztrácet svou účinnost. 

A nezapomeňte i na vhodné skladování – boty byste měli ukládat do botníku ideálně očištěné a suché. Pro delší uskladnění třeba přes léto je vycpěte novinami, aby držely svůj tvar.


Vrstvit, vrstvit, vrstvit

Oblečení, které si pro podzimní období vyberete, by mělo být rovněž praktické pro dny, kdy bude pršet, i dny, kdy se teploty mohou proměňovat poměrně rychle. Co s tím? Vrstvit! Jednotlivé vrstvy oblečení totiž můžete v průběhu sundávat a přizpůsobit se tak velmi proměnlivému počasí. 

A teď už pojďme na oblíbené outfity, kterým budou vévodit hnědé boty různých modelů. 


1. Klasické kožené boty a džíny

Kožené hnědé boty jsou v podzimním šatníku skvělou a praktickou volbou. Jsou odolné a dají se snadno kombinovat s kalhotami i šaty či sukní. Jednou z nejklasičtějších kombinací jsou kožené hnědé boty s džínami. Pokud vyberete kotníkové boty, kombinujte je s džínami typu skinny, více tak zvýrazní vaše nohy. 


2. Hnědé boty s maxi sukní

Chcete-li vytvořit elegantní i romantický podzimní outfit, vsaďte na hnědé boty s maxi sukní. Právě hnědými odstíny docílíte teplého přírodního vzhledu, který je pro podzim tak typický. Sukně může být výraznější – nebojte se květinových nebo etnických vzorů. Doplnit ji můžete vlněným svetrem či kardiganem, abyste zůstali v teple i během chladnějších dnů.

TIP: Pro dny, které budou blíž zimě než podzimu, se vyplatí boty s vyjímatelnou stélkou. Boty tak využijete mnohem více dnů.


3. Hnědé kozačky a kožená bunda

Hnědé kozačky můžete nazout nejen do práce, ale i na slavnostnější večery. Pokud chcete něco ještě o chlup smyslnějšího, vybírejte kozačky nad kolena, které ještě víc opticky prodlouží nohy a vypadají skvěle ke kratším šatům a sukním. 

Kozačky k sukni či šatům doplňte hnědou koženou bundou. Rázem máte perfektní městský outfit, třeba na každodenní chození do práce.


4. Hnědé boty a oversized svetr

Oversized svetry jsou jedním z největších trendů posledních let. Ani letošní sezóna nebude výjimkou. Když je zkombinujete s užšími kalhotami a hnědými botami, získáte velmi pohodlný a ležérní outfit. 

V teple vás pomůže udržet i šátek nebo šála. Nebojte se ji vybírat v kontrastním odstínu k vašemu svetru.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
14. září 2023


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.