Mobilheim pro trvalé bydlení

článek je inzerce, nejde o historický text
Jedním z alternativních řešení bytové otázky pro mnoho lidí je mobilheim. Jeho pořizovací cena je nesrovnatelně nižší a můžete na něj dostat i hypotéku.


Mobilheim

Pokud přemýšlíte o tom, jaký typ bydlení by byl pro vás nejvhodnější, pak máte celou řadu možností výběru. Jednou z těchto možností je také mobilheim. Už dávno není tento název pouze synonymem pro dům, který se stěhuje z místa na místo, který je tedy mobilní. Přesto, že to byl jejich původní účel.

o Tyto pojízdné domy se začaly uplatňovat na konci dvacátého století v USA, kde je naprosto běžné stěhování za prací.

o Obliba mobilních domů rostla a tím pádem se brzy dostaly i do Evropy.

V současné době už není mobilheim pouze alternativním řešením bytové otázky. Stává se plnohodnotným domem, který může sloužit skutečně dlouhou dobu. Jeho výhody jsou jasné. Vzhledem k tomu, že jsou dnes nemovitosti finančně velice náročné, je mobilheim mnohem levnější variantou nejen pro mladé rodiny.


Hypotéka na mobilheim? Jde to, ale je to složitější

Další výhodou je to, že je na pořízení mobilheimu poskytována hypotéka. Je to ale trochu složitější nežli u klasického bydlení. Vzhledem k tomu, že tyto mobilní domy nejsou se zemí spojené pevným základem, nejedná se o nemovitost v pravém slova smyslu. Půjčka se zástavou se ale může týkat pozemku, na kterém bude mobilheim stát.

· Mobilní domy se dají z konstrukčního hlediska rozdělit do dvou základních skupin.

a) Na ty, které mají vlastní nápravu a lze je kdykoliv připevnit k závěsnému zařízení automobilu a převézt na žádané místo. Jsou to většinou klasické karavany.

b) A na takové, které se na pozemku umístí pomocí jeřábu. Tyto mobilheimy zůstávají většinou trvale na svém místě.

Pro možnost dlouhodobého bydlení se doporučují pochopitelně spíše mobilní domy druhého typu. Díky tomu, že se stávají skutečně velice oblíbenými, je výběr velice široký. Lze z nich vytvořit buď víkendový objekt anebo si tímto způsobem zajistit trvalé a celoroční bydlení. Jednou z velice oceňovaných výhod je to, že jsou cenově na mnohem nižší úrovni nežli klasické domy.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
14. března 2022


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Obchod.Bejvávalo.cz
podpoříte chod našeho serveru
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.