Luxusní hotely pro ženy, kam mají muži vstup zakázán

původně vyšlo: Obzor - 1929, autor neuveden.
Hotely určené pouze ženám, kde si mohou všechny dámy i dívky odpočinout bez mužů a navíc si užít luxusní péči určenou přímo jim. Zdá se vám to jako originální a nový podnikatelský nápad? V tom případě budete určitě překvapeni, když vám přesně takové hotely pro ženy popíše článek z roku 1929.


Luxusní hotely pro ženy.

Žena hraje ve společenském i hospodářském životě Ameriky takovou roli, jakou se žena Starého světa nemůže pochlubiti.

Jelikož americké ženy mají více než značný podíl na americkém bohatství — bére se na jejich požadavky větší ohled než jinde. V každém větším americkém městě jest zvláštní hotel pro dámy, kam mužové nemají vůbec přístupu a který jest zařízen s ohledem na zvláštní přání a potřeby žen.

Luksusní hotely, které jsou přístupny mužům i ženám — vyhrazují při nejmenším aspoň jedno patro ženám a tyto tu mohou neomezeně vládnouti.

Mají tu vlastní knihovnu a čítárnu, pracovnu s telefonem a ovšem také salon ku pěstění krásy. Ženy zde mohou bydleti, aniž by přišly do jakéhokoliv styku s mužským publikem.

Právě byl zřízen v Novém Yorku takovýto hotel pro ženy a to se zvláště luksusním a elegantním komfortem. Pozoruhodné na tom je, že není určen pouze pro milionářky, ale že do něho mají přístup i ženy se skromnějšími finančními prostředky, neboť možno tu dostati byt již i za 10 dolarů týdně, vybavený se vším pohodlím a předostmi, jaké mají nejmodernější hotely.

Hotel byl založen newyorkským ženským klubem a obsahuje také klubovní místnosti. Budova uzavírá dvůr, který jest proměněn květinovými záhony a vodotrysky v hotovou rajskou zahradu. Projedeme-li 28 poschodí, z nichž každé má také malou zahradu, dostaneme se na plochou střechu, která jest osázena květinami a stromy. V hotelu se nachází plovárna a 60 stop dlouhým bassinem, stadion, který jest vybaven vším možným nářadím k tělesným cvikům, kromě toho i tennisová hříště atd.

Jsou tu taneční ústavy, kde se vyučuje národním, společenským i rytmickým tancům. Ovšem že se tu nachází i salon pro pěstění krásy, ku kterému přiléhá několik oblékáren. Slavnostní síně jsou zařízeny s obzvláštní nádherou.

V hotelu jsou také odpočívárny pro ženy, které nechtějí v hotelu stráviti celou noc — k vyřízení svých záležitosti mají tu k disposici několik pracoven a k úpravě své toilety několik šaten.


Původní zdroj historického článku:
Obzor - 1929, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
16. června 2020


Diskuze k článku „Luxusní hotely pro ženy, kam mají muži vstup zakázán“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.