Luxusní hotely pro ženy, kam mají muži vstup zakázán

rubrika: historické články / rodina, móda a životní styl, původně vyšlo: Obzor - 1929, autor neuveden.
Hotely určené pouze ženám, kde si mohou všechny dámy i dívky odpočinout bez mužů a navíc si užít luxusní péči určenou přímo jim. Zdá se vám to jako originální a nový podnikatelský nápad? V tom případě budete určitě překvapeni, když vám přesně takové hotely pro ženy popíše článek z roku 1929.
Následující text pochází z roku 1929

Luxusní hotely pro ženy.

Žena hraje ve společenském i hospodářském životě Ameriky takovou roli, jakou se žena Starého světa nemůže pochlubiti.

Jelikož americké ženy mají více než značný podíl na americkém bohatství — bére se na jejich požadavky větší ohled než jinde. V každém větším americkém městě jest zvláštní hotel pro dámy, kam mužové nemají vůbec přístupu a který jest zařízen s ohledem na zvláštní přání a potřeby žen.

Luksusní hotely, které jsou přístupny mužům i ženám — vyhrazují při nejmenším aspoň jedno patro ženám a tyto tu mohou neomezeně vládnouti.

Mají tu vlastní knihovnu a čítárnu, pracovnu s telefonem a ovšem také salon ku pěstění krásy. Ženy zde mohou bydleti, aniž by přišly do jakéhokoliv styku s mužským publikem.

Právě byl zřízen v Novém Yorku takovýto hotel pro ženy a to se zvláště luksusním a elegantním komfortem. Pozoruhodné na tom je, že není určen pouze pro milionářky, ale že do něho mají přístup i ženy se skromnějšími finančními prostředky, neboť možno tu dostati byt již i za 10 dolarů týdně, vybavený se vším pohodlím a předostmi, jaké mají nejmodernější hotely.

Hotel byl založen newyorkským ženským klubem a obsahuje také klubovní místnosti. Budova uzavírá dvůr, který jest proměněn květinovými záhony a vodotrysky v hotovou rajskou zahradu. Projedeme-li 28 poschodí, z nichž každé má také malou zahradu, dostaneme se na plochou střechu, která jest osázena květinami a stromy. V hotelu se nachází plovárna a 60 stop dlouhým bassinem, stadion, který jest vybaven vším možným nářadím k tělesným cvikům, kromě toho i tennisová hříště atd.

Jsou tu taneční ústavy, kde se vyučuje národním, společenským i rytmickým tancům. Ovšem že se tu nachází i salon pro pěstění krásy, ku kterému přiléhá několik oblékáren. Slavnostní síně jsou zařízeny s obzvláštní nádherou.

V hotelu jsou také odpočívárny pro ženy, které nechtějí v hotelu stráviti celou noc — k vyřízení svých záležitosti mají tu k disposici několik pracoven a k úpravě své toilety několik šaten.


Původní zdroj historického článku:
Obzor - 1929, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
16. června 2020


Diskuze k článku „Luxusní hotely pro ženy, kam mají muži vstup zakázán“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.