Kartonové krabice jen tak z módy nevyjdou

článek je inzerce, nejde o historický text
Jsou lehké, snadno sestavitelné, přírodního původu, rychle se rozloží, můžete je využít na tisíc různých způsobů. Řeč je o klasických kartonových krabicích, bez nichž bychom mohli fungovat jen těžko. Dokážete si představit, jak by se bez kartonových krabic distribuovalo zboží do obchodů či jak byste se bez nich přestěhovali?

Jasně, náhradou by mohla být například plastová přepravka. Ta už ale postrádá základní výhodu kartonové krabice – nízkou hmotnost.

Pořiďte si vždy krabici určenou pro konkrétní účel

Krabice se dnes vyrábí v celé řadě provedení, velikostí a pevností. Sháníte-li například krabice na stěhování, pravděpodobně bude dobré, když si vyberete model z vícevrstvé lepenky.

Vícevrstvé krabice jsou pevnější a nemusíte se bát do nich naskládat ani těžké nádobí po babičce. Na stěhování se hodí rovněž krabice s výřezy, daleko lépe se uchopí a přenáší.

Dále se vyrábí speciální typy krabic podle obsahu. Pořídíte třeba boxy na víno, na knihy, dokonce i na oblečení. Výběrem správného tvaru krabice minimalizujete náklady na výplňový materiál, protože daná věc do krabice lépe padne.

Už jste slyšeli o automatických krabicích?

Je to tak, automatizace se nevyhýbá žádnému oboru. Automatické krabice se sice nedokáže sama složit, ovšem je konstruována tak, aby bylo složení a uzavření jednoduché i rychlé.

Stačí vám jeden jednoduchý pohyb a je hotovo. Takové řešení je skvělé zejména pro e-shopy, kde pracovníkům skladů projdou denně pod rukama stovky či tisíce zásilek.

Využít krabici jenom jednou by byla velká škoda

Většinu krabic by byla škoda vyhodit po prvním použití. Velký box, v němž jste si přivezli lednici se dá využít ve formě úložné krabice třeba na staré zboží. V malé krabičce, v níž vám přišla maska na vlasy můžete i vy poslat nějaký balíček. Snažte se krabice co nejvíce využívat, opětovné použití je totiž daleko ekologičtější než vyhození do modrého kontejneru.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
24. září 2020


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.