Jak milenec napálil manžela i jeho nevěrnou manželku

původně vyšlo: Rašple 1909, autor neuveden.
Jak se dá s vtipem vyřešit nepříjemná situace, když vás manžel přistihne při nevěře? Můžete to zkusit stejným způsobem, jaký popisuje článek z roku 1909. Třeba to bude fungovat i dnes.


Kdo byl napálen?

Americká humoreska.

Mladá žena kterási byla svým manželem zanedbávána a často cítila dloubou chvíli. Snažila se tedy najít si příležitosti, jak by vyplnila svoje prázdné chvíle.

Příležitost se naskytla velmi záhy. Seznámila se s mladým mužem, pozvala jej za nepřítomnosti svého manžela k sobě a oba dva se od toho času znamenitě bavili, aniž by byli kdy nevšímavým manželem vyrušeni.

Kdysi oznámil manžel své manželce, že odjede na delší dobu za jistou obchodní záležitostí a o cestě jeho byl mladý muž okamžitě zpraven. Také se ihned po odchodu manželově doslavil a oba dva, nevěrná žena i mladý muž byli v nejlepší zábavě.

Náhle však zazněl zvonek a pozdě teprve dověděla se nevěrná manželka, že je to její muž, jenž se neočekávaně vrátil. Patrně si něco zapomněl.

Nebylo času k tomu, aby se mladý muž skryl a paní byla celá zoufalá co učiní ti. Chtěla uprchnout, ale mladý muž ji zastavil a pravil zcela klidně, jen aby zůstala v pokoji. Počínání milence nevěrné ženy bylo tak jisté, že tato se mimovolně zastavila a čekala, co se vlastně bude dít až její manžel vstoupí.

Podíval se na mladého muže a na svou manželku a již se strojil žádat za vysvětleni, ale umlkl, když viděl, že mladík se hotoví k řeči.

„Jsem jednatelem firmy N. a přišel jsem za jistou obchodní záležitostí.“ Po těch slovech se odmlčel a tázavě se díval na svoji milenku. Tato ještě nepochopovala a mlčela. Za to manžel ihned se tázal, co vlastně přišel k manželce jeho vyřizovat.

„Řeknu to tedy všecko,“ pravil: „Již několikráte jsem přišel a žádal jsem za vyrovnání účtu, ale nikdy jsem nebyl uspokojen, až dnes jsem se vyslovil, že se obrátím na vás s celou záležitostí.“ — —

Nevěrná manželka si oddechla v duchu. Poznala nyní plán svého milence. Manžel se jenom zamračil a tázal se, jak účet je veliký. Na svou manželku jenom přísně pohlédl.

„Čtyřistapadesát dollarů,“ odpověděl mladík.

Manžel odešel do své pracovny a v malé chvíli byl nazpět s šekem. Odevzdal jej mladému muži a poroučel se mu velmi nápadně. Mladý muž pochopil, poděkoval a již byl za dveřmi. Manželka dostala malé kázání a bylo jí řečeno, že podruhé musí svoje účty poněkud zregulovat. Po jiném dobrém naučení připravil se manžel na cestu a odejel tentokrát na jisto.

Uspokojená mladá paní čekala dychtivě až přijde její milenec a připravovala se vyslovit mu svoje podivení nad jeho duchaplností.

Druhý den mladý muž nepřišel. Čekala ledy následující den a mladý muž zase nepřišel. Nepřišel ani třetí, ani čtvrtý den a neukázal se vůbec.

Byl rad, že se měl nějaký čas znamenitě a tak lacino přišel k honoráři, který mu sám manžel jeho milenky zaplatil.


Původní zdroj historického článku:
Rašple 1909, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
31. prosince 2019


Diskuze k článku „Jak milenec napálil manžela i jeho nevěrnou manželku“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.