Jak fungují antigenní testy a proč se vyplatí si je pořídit

článek je inzerce, nejde o historický text
Situace okolo pandemie koronaviru je stále aktuální. Nákaza se v některých případech nemusí vyhýbat ani očkovaným osobám. Z toho důvodu je potřeba co nejvíce chránit zranitelné skupiny obyvatel. S tím mohou pomoci například antigenní testy. Jak fungují, kde je můžete koupit a kdy si test provádět? To všechno se dozvíte v tomto článku.

Princip fungování antigenních testů

S pomocí antigenních testů se můžete za pár minut dozvědět, jestli jsou pozorované příznaky opravdu nákazou koronavirem, nebo se jedná o jiné onemocnění.

Pokud si vyberete kvalitní antigenní testy s příslušenými certifikáty, bývá jejich přesnost vysoká. S pomocí připravené směsi je možné detekovat virové částice v odebraném vzorku.

I tak je však dobré při opravdovém podezření na nákazu navštívit i testovací stanici, kde provedou odběr na PCR test. Ten může virus potvrdit i ve chvíli, kdy není tolik pomnožen, aby ho dokázal detekovat antigenní test.

Samotestování před návštěvami i cestováním

Antigenní testy určené pro rychlé a pohodlné samotestování je možné využít například před návštěvami příbuzných a známých, mezi kterými se vyskytují také rizikové osoby. Budete tak zhruba vědět, jestli zrovna nemáte koronavirus.

Test je dobré pro jistotu provést i v případě, kdy na sobě nepozorujete žádné příznaky. Mnoho případů nákazy je totiž bezpříznakových. I v takovém případě však může být daný člověk infekční a ohrožovat tak svoje okolí.

Nakupujte celá balení za výhodné ceny

Dobrou zprávou je, že antigenní testy zakoupíte jednoduše a za pár minut na specializované internetové prodejně. K dispozici jsou jednotlivé kusy, ale i celá balení, která vyjdou cenově o něco výhodněji.

Více testů navíc jistě upotřebíte, protože to aktuálně rozhodně nevypadá, že by se blížilo vyřešení problémů s koronavirem.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
30. prosince 2021


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.