Co jíst, abyste zhubli břišní tuk?

článek je inzerce, nejde o historický text
Chceš mít ploché břicho? V takovém případě se určitě ptáš, co bys měl jíst a jaké produkty bys měl ze svého jídelníčku vyřadit. Nezapomínej, že ploché břicho nevznikne samo. Vždy je to výsledek dlouhodobé systematické práce, správných zdravotních návyků a především trpělivosti. Za pár týdnů zdravě nezhubneš, obzvláště pokud tvá strava a sportovní aktivita nejsou ideální. Můžeš dosáhnout svého snu, pokud uplatníš naše ověřené dietní rady a zařadíš pravidelnou fyzickou aktivitu.

V tomto článku najdete :

  • Co jíst, abyste zhubli v oblasti břicha?
  • Rýže
  • Celozrnné těstoviny
  • Celozrnný chléb
  • Bohaté zdroje bílkovin
  • Semena luštěnin
  • Ovesné vločky
  • Kaše
  • Otruby
  • Na co byste měli pamatovat, pokud chcete zhubnout v oblasti břicha?

Co jíst, abyste zhubli v oblasti břicha?

Neexistují potraviny, které by rychle snižovaly tuk v oblasti břicha. Pokud chceš zhubnout, doporučujeme zařadit do své stravy následující produkty:

Rýže

Bílá rýže je ideální pro lidi s podrážděným trávicím systémem. Proto je to skvělá volba pro ty, kteří trpí IBS. Hnědá rýže má nízký glykemický index, takže dodává pocit sytosti na delší dobu a nezpůsobuje náhlé výkyvy hladiny glukózy v krvi. Pokud chceš posílit slezinu a žaludek, sáhni po rýži basmati. Pokud máš rád nové chutě, doporučujeme divokou rýži, která má oříškovou chuť a čtyřnásobek vlákniny oproti bílé rýži.

Celozrnné těstoviny

Pokud chcete zhubnout v oblasti břicha, volte produkty z celozrnné mouky. Obsahují cenné minerální látky a vlákninu. Celozrnné těstoviny se tráví pomaleji a tak déle zasytí. Vláknina podporuje trávení.

Celozrnné pečivo

Pokud chcete zhubnout v oblasti břicha, nemusíte se vzdát pečiva. Vybírejte autentické celozrnné pečivo. Je vydatné, málo kalorické a bohaté na vlákninu. Můžete ho kombinovat s různými náplněmi.

Bohaté zdroje bílkovin

Pokud chcete mít ploché břicho, volte kvalitní zdroje bílkovin. Sem patří libové maso (kuře a krůta), vejce a libový tvaroh. Skvělým zdrojem rostlinných bílkovin je tofu.

Semena luštěnin

Semena luštěnin jsou považována za důležitou součást diety pro ploché břicho. Pokud chceš zhubnout v oblasti břicha, zařaď do své stravy fazole, sóju, čočku a cizrnu. Všechny tyto produkty jsou výživově hodnotné - poskytují kvalitní rostlinné bílkoviny, vlákninu, vitamíny a minerály.

Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou pravým vitamínovým zázrakem, dodávají energii na delší dobu. Obsahují vlákninu, která podporuje trávicí systém. Ovesné vločky můžete jíst nejen k snídani, ale také je používat v pečení a různých dezertech. Jsou zdravé a nepůsobí výkyvy v hladině cukru.

Kaše

Výživové a chutné vlastnosti kaší se liší v závislosti na obilovině, ze které jsou vyrobeny, a způsobu jejich získání. Způsob mletí je velmi důležitý. Pšeničné kaše, např. kuskus a bulgur, se doporučují sportovcům. Jsou lehce stravitelné, proto je mohou jíst i děti. Bulgur se doporučuje lidem, kteří dbají o svou linii. Oblíbená proso je skvělá jak na hlavní jídlo, tak na dezerty. Pokud máš problémy s anémií, nejlepší volbou bude amarant obsahující hodně železa. Na druhou stranu rýžová kaše je bohatá na vitamín E, proto se doporučuje lidem, kteří chtějí déle vypadat mladě.

Otruby

Otruby, bez ohledu na typ, se doporučují lidem na dietě, protože obsahují hodně vlákniny. Zrychlují metabolismus a podporují funkci střev, což má pozitivní vliv na frekvenci vyprazdňování. Pokud chcete zhubnout v oblasti břicha, zařaďte do své stravy ovesné otruby. Přidejte je do jogurtu nebo nápoje. Můžete je také přidat do polévky nebo salátu.


Na co byste měli pamatovat, pokud chcete zhubnout v oblasti břicha?

Bohužel neexistuje žádný magický způsob, jak rychle zhubnout v oblasti břicha. Aby to bylo účinné, měli byste dodržovat následující pravidla:

Omezte jednoduché sacharidy (cukry)

Pokud chcete zhubnout, měli byste se vyvarovat konzumace velkého množství jednoduchých sacharidů. Můžete je konzumovat v období okolo tréninku nebo hned po večerním cvičení. Nezapomeňte úplně vyřadit sladkosti a výrobky z rafinované mouky.

Pijte vodu

Pokud chcete zhubnout, měli byste denně vypít přibližně 2 litry vody. Vyberte si minerální vodu s nízkým obsahem sodíku. Voda zvyšuje metabolismus.

Jezte hodně zeleniny

Zelenina je lehce stravitelná a má nízký obsah kalorií. Obsahuje vlákninu a déle vás zasytí. Pokud necvičíte, ovoce můžete jíst pouze v první polovině dne.

Pijte bylinkové čaje

Bylinkové čaje zvyšují metabolismus a řeší různé problémy s trávicím systémem, např. nadýmání, plyny nebo zácpu. Pokud chcete zhubnout v oblasti břicha, měli byste do své stravy zařadit bylinky jako heřmánek, máta, kopřiva a meduňka. Pro ploché břicho má také příznivý účinek zelený čaj.

Vyvarujte se dlouhému sezení

Pokud většinu dne trávíte seděním, nezapomeňte dělat pravidelné přestávky a napínat břišní svaly. Dbejte na správný postoj těla.

Buďte aktivní

Hledejte příležitosti k fyzické aktivitě všude, např. namísto využití výtahu zkuste klasické schody, vystupte z autobusu o zastávku dříve a udělejte si dlouhou procházku.

Pamatujte, že každý z nás je jedinečný a ne všechno funguje pro každého stejně. Proto, pokud chcete změnit své stravovací návyky, je nejlepší se objednat na konzultaci k dietologovi. Pouze pak můžete být jisti, že jídelníček bude správně přizpůsoben vašim potřebám a výsledkům testů.



Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
14. června 2024


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!




Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.