Co by měla žena jíst, aby byla krásná? Vyzkoušejte triky našich prababiček!

původně vyšlo: České slovo - 1936, autor neuveden.
Která žena by nechtěla být krásná... Historický článek z roku 1936 vám poradí, jak toho docílit. Co by měla žena jíst a čemu by se měla naopak vyhýbat, pokud touží po krásném obličeji?


Krása a žaludek

Záleží na stravě, aby podle toho vypadal ženský obličej

Pařížský tisk věnuje v poslední době velkou pozornost a péči otázce, co má jisti žena, aby bylá krásná. Pozornost vzbudil Článek jednoho specialisty, který prohlásil, že většina červených nosů a nezdravé barvy kůže pochází od špatné stravy.

— Všechno je následkem nedostatku pravé míry v jídle — tvrdí specialista. — Kosmetika — pokračuje dále — přirozeně vyhledává prostředky, jak by byl člověk hezčím, ale daleko méně práce a více působivosti by všechny kosmetické prostředky měly, kdyby naše ženy znaly v jídle zlatou střední cestu.

Říká se, že tvář je obraz duše. Ale obrazem duše jsou též játra, ledviny a žaludek. A nechtějí-li ženy, aby jim zrcadlo ukazovalo jejich špatnou životosprávu, pak je třeba, aby jedly méně, ale dobře.

První podmínkou krásy jest podle specialistova názoru, vystříhati se tučných jídel a přesycenosti. Druhou pak je jisti co nejvíce ovoce a zeleniny, které obsahují rozličné výživné látky, jež jsou vytvořeny přímým vlivem slunce.

Mnohá jídla, která naše ženy považují za lahůdku a jimiž se v pravém slova smyslu přecpávají, pokládajíce je za nezbytná, ničí jejich krásu.

Tloušťka je nemoc, která pramení v nedostatku řádné pozornosti a řádného vztahu ke stravě.

K této zajímavé pro ženy anketě se přidala též majitelka jednoho z největších pařížských kosmetických institutů, jež mezi jiným praví: »Podle mého hlubokého přesvědčení naše ženy jedí příliš mnoho. Následek toho jsou opuchlé obličeje a unavené oči. A protože naše ženy rády hodují dobrým jídlům, klientela vzrůstá a naše obchody jdou skvěle.«


Původní zdroj historického článku:
České slovo - 1936, autor neuveden.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
20. ledna 2023


Diskuze k článku „Co by měla žena jíst, aby byla krásná? Vyzkoušejte triky našich prababiček!“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.