Chystáte se na hory? Jak vybrat nosiče lyží a snowboardů? (PR)

článek je inzerce, nejde o historický text
Pokud plánujete první zimní dovolenou, zřejmě přemýšlíte nad způsobem, jak přepravit sportovní vybavení. Právě k takovým účelům slouží speciální nosiče lyží a snowboardů, které se montují na střechu automobilu. Prvně byste se měli rozhodnout, jestli chcete samostatný střešní nosič lyží, či rovnou střešní box, který má mnohem širší uplatnění. V následujících řádcích vám s výběrem poradíme.


Střešní nosiče lyží

Současný trh je vskutku rozmanitý a nabízí pestrou škálu modelů a provedení.

Střešní nosiče lyží mohou být buď jako základní kompakty, nebo profesionální alternativy pro náročné lyžaře. Počítejte však s tím, že od toho se odvíjí i samotná cena.

U základních variací se cena pohybuje okolo tisícovky, u těch kvalitnějších se cena šplhá i k pěti tisícům. Chcete tedy ušetřit, či prahnete po elegantním řešení, které naplní vaše specifické potřeby a vysoké nároky?

Kolik párů zvládnou nosiče lyží a snowboardů přepravit?

U každého nosiče lyží a snowboardů máte vždy uvedenou kapacitu, tedy kolik lyží či snowboardů dokáže přepravit. V podstatě každý nosič zvládne převézt buď dva páry lyží, nebo dva snowboardy. Jestliže cestujete na hory sami, tak na střechu můžete dát klidně i jeden pár lyží, ničemu to nevadí.

V manuálu u každého nosiče snowboardů a lyží máte uvedenou doporučenou rychlost jízdy. Česká legislativa sice rychlost v takovém případě nijak neomezuje, ale výrobci i tak informují o tom, že je lepší rychlost snížit.

Pestrou nabídku najdete v internetovém obchodě filsonstore.cz, kde si můžete produkty vyfiltrovat podle ceny, počtu párů lyží, jež chcete přepravovat, nebo počtu snowboardů a podobně. Dále si můžete zvolit, jestli chcete, aby se vysouval nosič i mimo vozidlo. Spokojení budete jak se sortimentem, tak i cenovou politikou.
Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
24. ledna 2020


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.