Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Chorobná žárlivost, která skončila smrtí obou manželů

původně vyšlo: Pozor - 1929, autor ft.
Žárlivost rozhodně nepomáhá ke spokojenému manželství. Někdy vede k hádkám nebo rozbíjení nádobí, někdy ale může vést až ke skutečné tragédii. Článek z roku 1929 vám popíše smutný příběh žárlivosti manželů Čechových z Prostějova.


Krvavá rodinná tragedie v Prostějově.

Ve čtvrtek o 9. hod. dopolední došlo v Prostějově k tragickému vyvrcholení rozvráceného manželství 34letého obchodního cestujícího Františka Čecha, bytem v Pražské ulici č. 7, který již delší dobu žil v těžkých nesvárech se svojí 37-letou ženou Hedvikou.

Manželské neshody prý byly zaviněny slepou žárlivostí Čechovy ženy Hedviky, která vinila svého muže z nevěry a vyvolávala proto časté rozepře, jež vrcholily obyčejně v pustých domácích scénách. Také v kritický den došlo mezi manželi k beznadějnému sporu, který se zdánlivě skončil odchodem manželky pro nákupy.

Na cestě od kupce setkala se však Čechová na křižovatce chodníku ulic Rozhonové a Pražské se svým mužem, který beze slova vytáhl revolver a vypálil na svou ženu z blízkosti půl metru čtyři rány, z nichž dvě pronikly svalstvem pravého rámě a ostatní provrtaly dlaň a bok nešťastné ženy, jež zhroutila se v bezvědomí k zemi.

Náhodní chodci a svědci krvavého výjevu ujali se ihned zraněné paní a dali ji záchranou stanicí dopraviti do místní nemocnice, kde její zranění bylo označeno za těžké. Po procitnutí z bezvědomí byla stižena H. Čechová prudkým nervovým záchvatem a tím se její stav stal přímo kritickým.

Jiní chodci uvědomili o tragedii ihned policii, jež se jala pronásledovati uprchlého Čecha. Byl vypátrán záhy ve svém bytu a vyzván, aby otevřel a dal se zatknouti. Když Čech nedbal rozkazů policie, snažili se strážníci rychle násilím vniknouti do bytu, poněvadž střelná rána a tlumený pád byly pravděpodobným znamením, že rodinná tragedie se dovršila.

Po vniknutí do pokoje nalezla policie Františka Čecha leželi na zemi se střelnou ránou v pravém spánku. Lékař konstatoval již jen jeho smrt.


Původní zdroj historického článku:
Pozor - 1929, autor ft.
datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
13. června 2020


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Nabízíme v eshopu
Obchod.Bejvávalo.cz
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2021 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.