Airsoft – je to sport pro každého?

článek je inzerce, nejde o historický text
Airsoft je jedním ze střeleckých sportů, který si získává na oblibě. Především proto, že repliky zbraní sloužících k jeho nácviku, stejně jako samotné střílečky, jsou velmi realistické a vzbuzují velké emoce. Airsoft však není jen o fyzické aktivitě, napodobování vojenských bitev a týmové hře. Na své si přijdou i sběratelé zbraní, zájemci o historii a fanoušci cosplaye. Dnes si probereme, kdo v airsoftu pravděpodobně objeví svou vášeň a proč by si to měl vyzkoušet každý.

Kdo pravděpodobně přijde airsoftu na chuť?

Mezi lidmi zabývajícími se airsoftem je mnoho fanoušků vojenství, armády a zbraní. Na tom není nic divného, ​​protože airsoft vychází především z těchto témat a je jimi velmi inspirován. Jeho základem jsou repliky skutečných zbraní, reprodukované v měřítku 1:1 a jejich největší výhodou je, že s nimi můžete i střílet - plastovými nebo biologicky rozložitelnými kuličkami. Airsoftové zbraně nejen vypadají jako skutečné zbraně, ale také napodobují jejich fungování.

Takto realisticky reprodukované modely replik zajímají i sběratele zbraní. Nevyžadují povolení a můžeme je snadno koupit online na stránkách jako Gunfire.com – to u skutečných zbraní není možné. Můžeme si vybrat jak repliky moderních, tak historických zbraní, ale to není vše. Nechybí ani repliky zbraní z populárních sci-fi her a filmů, které si nadšeně kupují fanoušci daného universum a cosplayeři.

Všechny tyto repliky se kupují nejen proto, aby hezky vypadaly, ale také proto, aby je bylo možné použít v opravdovém souboji. No, možná ne v úplně opravdovém, ale přesto často odkazujícím na skutečné bitvy nebo činnost uniformovaných služeb. Takže můžeme bojovat s Talibanem nebo zachraňovat rukojmí. Koho výše popsaná témata zajímají teoreticky, může se jim díky airsoftu věnovat i prakticky. Přeneste své zájmy do reálného života a podělte se o ně s ostatními nadšenci do zbraní, armády a obecně vojenství.

Proč by měl airsoft vyzkoušet každý?

Airsoft je především velká zábava a možnost spolupráce s dalšími lidmi. Ne každý hráč airsoftu byl dříve velkým fanouškem vojenských her nebo zbraní. V tomto prostředí najdeme i hráče, kteří jednoduše hledali hobby a pohybovou aktivitu ve svém volném čase. Někdo je pozval na střílečku a chytli pověstného bacila.

Určitě tedy stojí za to si airsoft alespoň vyzkoušet, protože tak lze najít velkou vášeň nebo zajímavý způsob trávení víkendů. Samozřejmě ne každý se v tomto sportu najde, protože neexistuje taková aktivita, která se může zalíbit každému. O tom se však nepřesvědčíme, dokud to sami nevyzkoušíme. Airsoftovou střílečku si můžeme snadno otestovat, protože v mnoha městech se pořádají pravidelně. Často je zde možnost zapůjčení vybavení i krátkých školení. Je to skvělá příležitost ověřit si, zda je airsoft sport pro nás.Článek není historický text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.


datum vydání:
25. listopadu 2022


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.