Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Ruská garda a vývoj její výstroje i výzbroje
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.

Zajímá vás, jak se měnila výzbroj a výstroj elitní ruské gardy od jejího založení až do začátku dvacátého století? Seznámí vás s tím máš historický článek z roku 1903.


Ruská garda.

Garda tvořila tělesní stráž knížecí, později malé oddíly vojska a jádro celé armády. Síla ruské gardy páčila se již r. 1785 na 10.000 mužů.

Z počátku bylo to oddělení tak zv. »střelců«, určené k osobní bezpečnosti cara Ivana Hrozného ve století XVI., jež po té tvořilo celou pěchotu armády a často rozhodovalo o osudu panovníků, až konečně při zjevné vzpouře bylo násilím potřeno.

Dnes tvoří pěší garda ruská 12 pluků, jízdná 67 škadron.původ historického článku:
Illustrovaný svět 1903, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
6. prosince 2018Debata k článku 'Ruská garda a vývoj její výstroje i výzbroje'
Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.