Rubrika: ZLOČIN A TREST, NEHODY

Rok 1933: Proč exekutor zabavil matce malé děvčátko?: Zásahy exekutorů a zabavování majetku...

Rok 1933: Proč exekutor zabavil matce malé děvčátko?

Zásahy exekutorů a zabavování majetku dlužníků často budí velké emoce. Ale slyšeli jste někdy, že by exekutor zabavil matce její dítě? Přesně takový šokující případ se v roce 1933 stal nedaleko Svitav. Podrobnosti o podivném zásahu exekutora najdete v dobovém článku.
České slovo - 1933, autor -ář-.
Rok 1923: Vrah policisty Jelínka dopaden díky šťastné náhodě: Práce u policie má svá vážná rizika. Článek...

Rok 1923: Vrah policisty Jelínka dopaden díky šťastné náhodě

Práce u policie má svá vážná rizika. Článek z roku 1923 vás seznámí s případem četnického strážmistra Jelínka, který byl při snaze zabránit loupeži bezohledně zastřelen. Zajímá vás, jak se celý případ odehrál a jaká šťastná náhoda nakonec pomohla dopadnout pachatele?
Lidové noviny - 1923, autor at.
Rok 1931: Jak pracuje sňatkový podvodník?: Zajímá vás, jaké triky používá sňatkový...

Rok 1931: Jak pracuje sňatkový podvodník?

Zajímá vás, jaké triky používá sňatkový podvodník, když chce ze zamilované ženy vymámit velkou sumu peněz? Na příkladu jedné že ze Slaného vám to ukáže historický článek z roku 1931.
Lidové noviny - 1931, autor ot.
Rok 1902: Neúspěšný sebevrah, který se pokusil otrávit, zastřelit a nakonec utopit: Jsou lidé, o kterých se dá rozhodně prohlásit,...

Rok 1902: Neúspěšný sebevrah, který se pokusil otrávit, zastřelit a nakonec utopit

Jsou lidé, o kterých se dá rozhodně prohlásit, že mají víc štěstí než rozumu. Jednoho takového nešťastného mladíka vám přiblíží článek z roku 1902. Tento mladý muž se tehdy pokusil o tři zcela rozdílné způsoby sebevraždy, přitom ho ale nezabil ani jed, ani několik přímých zásahů z pistole.
Národní listy - 1902, autor neuveden.
Rok 1925: Překvapení, které na exekutora čekalo ve skladech zkrachovalého velkoobchodu: Podnikat se dá různě. Článek z roku 1925 vás...

Rok 1925: Překvapení, které na exekutora čekalo ve skladech zkrachovalého velkoobchodu

Podnikat se dá různě. Článek z roku 1925 vás seznámí s tím, co o velmi zvláštním způsobu podnikání jednoho německého velkoobchodu s čokoládou tehdy zjistil exekutor.
Lidové noviny - 1925, autor ČTK.
Rok 1906: Cenzurou zakázaná kniha o císaři ve výloze knihkupectví. Rozhodnout musel až soud: Odpovědnost za veřejně prezentovaný obsah je...

Rok 1906: Cenzurou zakázaná kniha o císaři ve výloze knihkupectví. Rozhodnout musel až soud

Odpovědnost za veřejně prezentovaný obsah je otázkou, která dnes zajímá nejednoho provozovatele internetových služeb. Podobný problém s odpovědností a cenzurou řešil i soud v roce 1906. Zajímá vás, jak tehdy soud rozhodl o knihkupci, který ve výloze vystavoval cenzurou zakázanou knihu?
Národní listy - 1906, autor neuveden.
Rok 1922: Popletení zloději versus plná pokladna finančního úřadu. Jak to dopadlo?: Pokusit se vykrást pokladnu finančního úřadu je...

Rok 1922: Popletení zloději versus plná pokladna finančního úřadu. Jak to dopadlo?

Pokusit se vykrást pokladnu finančního úřadu je samozřejmě špatný nápad. Ale vypravit se na takovou velkou loupež a přitom udělat zásadní chybu při plánování celé akce - to je navíc ještě velmi hloupý nápad. Více se o krádeži na finančním úřadu v Moravské Ostravě dozvíte v článku z roku 1922.
Lidové noviny - 1922, autor neuveden.
Rok 1910: Speciální ženská policejní jednotka ve Finsku: Před sto lety nebylo běžné, aby u policie...

Rok 1910: Speciální ženská policejní jednotka ve Finsku

Před sto lety nebylo běžné, aby u policie pracovaly ženy. A už vůbec nebylo běžné, aby ženy dostávaly za svou práci stejně vysoký plat jako muži. Jak vám ale ukáže článek z roku 1910, tak Finsko bylo v těchto ohledech už před více jak sto deseti lety velmi pokrokové.
Ženské listy - 1910, autor neuveden.
Rok 1927: Kyselina jako drsný způsob ukončení alkoholismu: Podlehnout alkoholismu a nezřízeně pít velké...

Rok 1927: Kyselina jako drsný způsob ukončení alkoholismu

Podlehnout alkoholismu a nezřízeně pít velké množství alkoholu rozhodně nepomáhá šťastnému rodinnému životu. Článek z roku 1927 vás seznámí s příběhem jedné ženy z Ostravy, která se manželův alkoholismus rozhodla řešit velmi nevybíravým způsobem.
Lidové noviny - 1927, autor tp.
Rok 1922: Proč matka ukradla své vlastní dítě z péče opatrovníků? Z lásky to nebylo!: Odebrání dítěte rodičům a svěření ho do...

Rok 1922: Proč matka ukradla své vlastní dítě z péče opatrovníků? Z lásky to nebylo!

Odebrání dítěte rodičům a svěření ho do péče náhradní rodině je krajní způsob, jak se stát snaží pomoci ohroženým dětem. Článek z roku 1922 vás seznámí s příběhem jedné matky, které o právo vychovávat dítě přišla. A jak vám následující text jasně ukáže, tak šlo rozhodně o správné rozhodnutí.
Lidové noviny - 1922, autor - la.
Listování: předcházející  | 1 [ 2 ]  3 | 4 | 5 další
Celkem 16 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.