Rubrika: SPORT

Rok 1932: Plavání se musí stát součástí školní výuky!: Dnes je už plavecký kurz běžnou součástí...

Rok 1932: Plavání se musí stát součástí školní výuky!

Dnes je už plavecký kurz běžnou součástí výuky na základní škole. Děti - neplavci se tam naučí minimálně základy plavání, zkušenější děti si tam své plavecké dovednosti pod odborným vedením ještě zlepší. Článek z roku 1932 vás ale seznámí se situací, kdy nic z toho ještě neplatilo.
Národní listy - 1932, autor vhz.
Rok 1883: Dočká se Praha koupaliště pro dívky?: Užívali jste si současný mimořádně žhavý...

Rok 1883: Dočká se Praha koupaliště pro dívky?

Užívali jste si současný mimořádně žhavý víkend u vody? Historický článek z roku 1883 vás seznámí s dobou, kdy si o takovém příjemném osvěžení mohly dívky v Praze nechat jen zdát.
Národní listy - 1883, autor neuveden.
Rok 1930: Civilní zaměstnání nejlepších českých boxerů: Dnes není ničím výjimečným, když se...

Rok 1930: Civilní zaměstnání nejlepších českých boxerů

Dnes není ničím výjimečným, když se nejlepší sportovci naplno věnují pouze sportu. V roce 1930 u nás ale bylo jen pár profesionálních sportovců a většina měla běžné civilní zaměstnání. Dobový článek vás seznámí s tím, čím se živil legendární boxer František Nekolný a další špičkoví čeští boxeři.
České slovo - 1930, autor neuveden.
Rok 1920: Chrtí dostihy míří do Prahy. Opravdu tento nový sport potřebujeme?: Konec Rakousko-Uherska a vznik samostatného...

Rok 1920: Chrtí dostihy míří do Prahy. Opravdu tento nový sport potřebujeme?

Konec Rakousko-Uherska a vznik samostatného Československa přinesl do naší země řadu nových věcí. Jednou z nich byly z Ameriky importované závody chrtů a zajíců. Jak vám ukáže článek z roku 1920, tak tato sportovní novinka vzbudila jak velkou vlnu nadšení, ale také odporu.
Národní listy - 1920, autor Ap.
Terče na šipky jsou skvělým způsobem zábavy. Jaké druhy existují a který si vybrat? : Nejspíše nikomu nemusíme představovat zmíněnou...

Terče na šipky jsou skvělým způsobem zábavy. Jaké druhy existují a který si vybrat?

Nejspíše nikomu nemusíme představovat zmíněnou hru, která je oblíbená snad po celém světě. Nejčastěji ji najdeme v nejrůznějších barech, hospodách a dalších společenských místech tohoto typu. Právě samotná přítomnost terče do těchto míst zvládne nalákat spousty zákazníků. Lákají vás šipky?
Rok 1936: Proč chtěli nacisté podporovat svatby mezi sportovci?: Letní olympijské hry v Berlíně v roce 1936 byly...

Rok 1936: Proč chtěli nacisté podporovat svatby mezi sportovci?

Letní olympijské hry v Berlíně v roce 1936 byly velkou propagandistickou akcí Adolfa Hitlera. Málo se ví, že olympiáda měla kromě propagandy sloužit i k nacistické snaze o zlepšení takzvané německé rasy. Dobový článek vám prozradí, proč měly být sportovní sňatky pro Německo tak důležité.
Národní listy - 1936, autor CEPS .
Rok 1932: Který sport vyžaduje od sportovců nejvíce obratnosti a vytrvalosti?: Jak se dají mezi sebou porovnat zcela rozdílné...

Rok 1932: Který sport vyžaduje od sportovců nejvíce obratnosti a vytrvalosti?

Jak se dají mezi sebou porovnat zcela rozdílné sporty? Historický článek z roku 1932 vás seznámí s průzkumem, který srovnával sporty podle toho, který z nich vyžaduje od sportovců nejvyšší vytrvalost nebo obratnost. Posuďte sami, zda toto devadesát let staré hodnocení různých sportů platí i dnes.
Národní listy - 1932, autor —Ien.
Rok 1910: Byl zápas Gustava Frištenského podplacený?: Vyhrávat čestně a bez podvádění by mělo být...

Rok 1910: Byl zápas Gustava Frištenského podplacený?

Vyhrávat čestně a bez podvádění by mělo být cílem každého skutečného sportovce. Pro některé lidi je ale vlastní výhra důležitější než jejich čest. Článek z roku 1910 vám popíše jeden pražský zápas legendárního zápasníka Gustava Frištenského, kde nejspíš došlo k podvodu při vyhlašování vítěze.
Lidové noviny - 1910, autor neuveden.
Rok 1936: Další neúspěšná výprava na Mount Everest. Proč je tak těžké zdolat nejvyšší horu světa?: Dnes si můžete zájezd do Himálaje a na tamní...

Rok 1936: Další neúspěšná výprava na Mount Everest. Proč je tak těžké zdolat nejvyšší horu světa?

Dnes si můžete zájezd do Himálaje a na tamní nejvyšší horu světa koupit v běžné cestovní agentuře, specializované na dobrodružné zájezdy. V roce 1936 byl ale Mount Everest ještě marným snem nejlepších světových cestovatelů, dobrodruhů a horolezců. Dobový článek vám o neúspěšných snahách zdolat Mount Everest prozradí více.
Národní listy - 1936, autor Smil.
Poslední závod Hanče a Vrbaty: podrobnosti o závodu, záchranné akci a prázdné lékárničce na Labské boudě: 24. března 1913 se v Krkonoších odehrál...

Poslední závod Hanče a Vrbaty: podrobnosti o závodu, záchranné akci a prázdné lékárničce na Labské boudě

24. března 1913 se v Krkonoších odehrál lyžařský závod, který dodnes ukazuje sílu přátelství i smrtící nebezpečí hor. Zajímá vás, jak tehdy onen tragický závod na 50 km probíhal, proč zůstal Bohumil Hanč na trati sám, jak se v krizi zachoval Václav Vrbata nebo co pro Hančovu záchranu podnikl Emerich Rath? Velmi podrobně vám to popíše článek z roku 1936.
České slovo - 1936, autor W. W.
Listování: předcházející  | 1 [ 2 ]  3 | 4 | 5 další
Celkem 13 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.