Naše projekty:
Obchod.Bejvávalo.cz
—
originální samolepky na stěnu Pieris.cz
—
magazín Příroda.cz
—
efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz
Bejvávalo.cz
nejnavštěvovanější český server věnovaný historii
Rubrika: LÉKAŘSTVÍ A ZDRAVÍ
Rok 1908: Zvláštní metody vyhlášeného lékaře slavných a bohatých pacientů
Někteří úspěšní lékaři si zakládají na svém podivínství a nebojí se používat specifické metody léčení a zvláštní styl komunikace ani u nejvýznamnějších pacientů. Jednoho takového lékaře, který kdysi léčil například i Alexandra Dumase, vám popíše článek z roku 1908.
Lidové noviny - 1908, autor neuveden.Rok 1908: Zešílela kvůli pohledu na manžela
Zajímá vás, co s citlivou dámou ze začátku minulého století dokáže udělat jediný pohled na zraněného manžela? Článek z roku 1908 vám jeden takový extrémní případ popíše.
Lidové noviny - 1908, autor neuveden.Rok 1922: Jednoduchý způsob jak přestat kouřit
Kouření cigaret, dýmek nebo doutníků není ten nejzdravější zvyk, ale přestat s kouřením přesto dokáže jen málokterý kuřák. Článek z roku 1922 vám popíše jeden ze způsobů, jak se dá s kouřením rychle a snadno skončit.
Lidové noviny - 1922, autor neuveden.Rok 1918: Nejezděte do nemocnice v Praze, už je plno!
Problém nemocnic přeplněných k prasknutí netrápí jen dnešní zdravotnictví, ale stávalo se to i v minulosti. Jeden takový stav vám popíše článek z jara 1918, tedy z ještě z doby před vznikem Československé republiky.
Národní listy - 1918, autor neuveden.Rok 1909: Podivné léčení epidemie v Rusku pomocí střelby a petroleje
Myslíte si, že vás ohledně alternativních metod léčení zákeřných nemocí nemůže už nic překvapit? Článek z roku 1909 vás přesvědčí o omylu. Tehdejší způsoby léčby epidemie cholery v Rusku byly totiž opravdu jedinečné.
Lidové noviny - 1909, autor neuveden.Rok 1902: Zázračný přírodní lék proti rakovině
Mnoho lidí pokládá rakovinu za novodobou nemoc, která před pár desetiletími neexistovala. Článek z roku 1902 vám ukáže, že již tehdy lékaři ze všech sil hledali léčbu této zákeřné nemoci. A stejně jako dnes, i tehdy vycházela řada článků o nadějných nových lécích na rakovinu.
Česká hospodyně - 1902, autor neuveden.Rok 1911: Proč církev nechtěla ženám usnadnit porod
I dnes je v mnoha zemích aktuální téma, zda má církev právo mluvit ženám do otázek týkajících se těhotenství. Článek z roku 1911 vám přiblíží, jaké nečekané připomínky měla kdysi církev ke snahám lékařů, kteří chtěli ženám zjednodušit náročný a bolestivý porod.
Lidové noviny - 1911, autor neuveden.Rok 1901: Domácí lék našich prababiček proti kašli
Trápí vás kašel? Zkuste k jeho léčení využít domácí přírodní medicínu, kterou doma připravovaly proti kašli už naše babičky a prababičky. Recept na jeho přípravu vám popíše článek z roku 1901. Kromě kašle prý navíc skvěle pomáhal i proti průjmu u dětí.
Česká hospodyně - 1901, autor neuveden.Jak se zdravotní půst časem změnil na podivné umění v hladovění
Držíte občas půst a doufáte tak ve zlepšení svého zdravotního stavu? V tom případě vás jistě zaujme článek z roku 1913, který vás seznámí s historií půstu, se zvířaty držícími občas půst i s tím, jak někteří lidé dokázali povýšili půst na umění.
Česká hospodyně - 1913, autor neuveden.Smrt následníka anglického trůnu a další vysoce postavené oběti epidemie
Epidemie může zasáhnout každého a smrt se v takovém případě neptá na vznešený původ nebo bohatství. Článek z roku 1892 vás seznámí s řadou vysoce postavených lidí z celého světa, kteří tehdy i přes veškerou lékařskou péči podlehli chřipkové epidemii.
Národní listy - 1892, autor neuveden.