Historické články: FOTOGRAFIE, FILM, ROZHLAS A TELEVIZE

Rok 1934: Nepochopitelné! Proč náš rozhlas vysílá zprávy nejdříve německy a až potom česky?: Jste spokojeni s tím, jak dnes vypadá rozhlasové…
Jste spokojeni s tím, jak dnes vypadá rozhlasové zpravodajství Českého rozhlasu? Historický článek z roku 1934 vám nabízí zajímavé srovnání, jak vypadalo zpravodajství tehdejšího československého Radiojournalu. Jak uvidíte, tak tehdy bylo i po víc jak deseti letech od začátku vysílání co zlepšovat.
Lidové noviny - 1934, autor re.
Rok 1923: Protesty hudebníků proti vysílání hudby v rádiu: S výjimkou čistě zpravodajských rozhlasových…

Rok 1923: Protesty hudebníků proti vysílání hudby v rádiu

[ téma: 1923, rozhlas, rádio, hudba, peníze ]
S výjimkou čistě zpravodajských rozhlasových stanic je dnes hudba zcela nedílnou součástí rozhlasového vysílání. V úplných začátcích rozhlasu ale umělci nebrali rádio jako něco, co jim pomáhá s vlastní propagací. Jak vám ukáže článek z roku 1923, tak tehdy to byl pro ně spolu s gramofony spíš nepřítel.
Lidové noviny - 1923, autor neuveden.
Film v roce 1923: Jak být dokonalou ženou podle Hollywoodu?: V dnešních filmech jsou ženy většinou…

Film v roce 1923: Jak být dokonalou ženou podle Hollywoodu?

[ téma: 1923, film, rovnoprávnost, ženská práva, ženy, Hollywood ]
V dnešních filmech jsou ženy většinou prezentovány jako hrdinky, které zvládnou jakýkoliv problém. Zajímá vás, jak vypadaly ženské role ve filmech v začátcích kinematografie? Zábavnou ukázku vám k tomuto tématu nabízí filmová recenze jednoho amerického filmu z roku 1923.
Lidové noviny - 1923, autor Ma—Fa.
100 let českého rozhlasu: Co slyšeli posluchači při prvním československém rozhlasovém vysílání v roce 1923?: Dnes je to přesně 100 let, kdy na provizorním…

100 let českého rozhlasu: Co slyšeli posluchači při prvním československém rozhlasovém vysílání v roce 1923?

[ téma: 1932, rozhlas, rozhlasové vysílání, výročí ]
Dnes je to přesně 100 let, kdy na provizorním místě ve Kbelích začal vysílat československý státní rozhlas pod jménem Radiojournal. Zajímá vás, jak přesně tehdejší vysílání vypadalo, jak moc mu bylo rozumět nebo jakým překvapivým slovem se tehdy vysílání označovalo? To vše vám prozradí článek z roku 1932.
Lidové noviny - 1932, autor F. K. Zeman
Rok 1927: Kina platí stále víc daní a poplatků, další zdanění už nezvládnou!: Myslíte si, že provozovat kino byla dříve…

Rok 1927: Kina platí stále víc daní a poplatků, další zdanění už nezvládnou!

[ téma: 1927, daně, krize, kino, poplatky, podnikání ]
Myslíte si, že provozovat kino byla dříve jednoduchá cesta k bohatství? Článek z roku 1927 vám ukáže, že je bylo právě naopak. Kina tehdy platila takové množství daní a poplatků, že to jen stěží zvládala. Přitom se ale z důvodu hospodářské krize plánovalo naopak daňové zatížení kin opět zvýšit.
Lidové noviny - 1927, autor Ur.
Jak chtěl Hollywood natáčet slušnější a morálnější filmy? Návrh pravidel z roku 1921 vás určitě pobaví: Máte pocit, že je v dnešních filmech příliš…

Jak chtěl Hollywood natáčet slušnější a morálnější filmy? Návrh pravidel z roku 1921 vás určitě pobaví

[ téma: 1921, film, kinematografie, cenzura, násilí ]
Máte pocit, že je v dnešních filmech příliš násilí, alkoholu nebo nahoty a sexu? Kdysi dávno si to o filmové produkci kupodivu mysleli i majitelé filmových studií v Hollywoodu. Bavilo by vás ale dnes sledovat v kině nebo v televizi filmy, které by byly natočené podle níže uvedených pravidel z roku 1921?
Lidové noviny - 1921, autor neuveden.
Filmová událost roku 1930: Premiéra historického velkofilmu „Svatý Václav“: Patříte mezi fanoušky výpravných historických…

Filmová událost roku 1930: Premiéra historického velkofilmu „Svatý Václav“

[ téma: 1930, film, Svatý Václav, premiéra, recenze, kino ]
Patříte mezi fanoušky výpravných historických velkofilmů? Historický článek z roku 1930 vás seznámí s premiérou českého němého filmu „Svatý Václav“, který by do takové kategorie jistě také zapadal. Hlavní role v něm tehdy ztvárnily naše tehdejší největší filmové a divadelní hvězdy. Chtěli byste si ho přehrát?
Národní listy - 1930, autor c.
Tajemství dokonalého filmového líčení pro černobílý film podle hvězdy Geraldine Farrar: Správné nalíčení, které ve filmu zvýrazní…

Tajemství dokonalého filmového líčení pro černobílý film podle hvězdy Geraldine Farrar

[ téma: 1919, film, líčení, Hollywood ]
Správné nalíčení, které ve filmu zvýrazní krásu filmových hereček, je i dnes složité umění. V dobách němého černobílého filmu to bylo ale ještě daleko složitější. V článku z roku 1919 vám hvězda stříbrného plátna Geraldine Farrar prozradí, jaké triky a postupy se tehdy při filmovém líčení používaly.
Vídeňské illustrované noviny - 1919, autor neuveden.
Rok 1934: Kdy u nás bude telefonování konečně levnější a kvalitnější?: Zdají se vám ceny za telefon v Česku ve…

Rok 1934: Kdy u nás bude telefonování konečně levnější a kvalitnější?

[ téma: 1934, telefon, cena hovoru, telefonování ]
Zdají se vám ceny za telefon v Česku ve srovnání se zbytkem světa vysoké? Historický článek z roku 1934 vám ukáže, že poplatky za hovory se zdály příliš drahé už našim předkům! Zajímá vás, jakými způsoby se tehdy úřady i podnikatelé snažili za telefonování ušetřit?
Český Lloyd - 1934, autor neuveden.
Film v roce 1934: O mizerné úrovni českých filmových komedií a skvělých hercích, kterým nevadí v nich hrát: Když se řekne filmová komedie z doby první…

Film v roce 1934: O mizerné úrovni českých filmových komedií a skvělých hercích, kterým nevadí v nich hrát

[ téma: 1934, film, komedie, Burian, Werich ]
Když se řekne filmová komedie z doby první republiky a protektorátu, tak vás asi napadnou báječné filmy s Vlastou Burianem a dalšími filmovými hvězdami, kterým ani čas nevzal nic z jejich zábavnosti. Jak vám ale ukáže článek z roku 1934, tak tehdy se filmoví kritici dívali na tyto komedie úplně jinak.
Lidové noviny - 1934, autor om
Listování: předcházející  | 1 [ 2 ]  3 | 4 | 5 další
Celkem 9 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2024 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je již od počátů svého fungování v roce 2011 provozován
na originálním redakčním systému z dílny Perpetum web design.