Historické články: ZAJÍMAVOSTI

Rok 1898: Podivný úkaz na obloze: Bylo to UFO, meteor, nebo varovné Boží znamení?: Už před dávnými lety byly občas na obloze…
Už před dávnými lety byly občas na obloze pozorovány podivné a nevysvětlitelné úkazy, kterým se o desítky let později začalo říkat UFO (z anglického Unidentified Flying Object, česky neidentifikovaný létající předmět). Jedno takové pozorování v Polabí vám popíše článek z roku 1898.
Rok 1915: Jak ledová kalamita zaskočila Prahu: Lidé dnes často vtipkují o tom, jak…

Rok 1915: Jak ledová kalamita zaskočila Prahu

Lidé dnes často vtipkují o tom, jak „nečekaný“ sníh v zimě zaskočí silničáře a technické služby. Jak vám ukáže článek z roku 1915, tak dříve to nebylo o nic lepší. Tehdy jedné lednové noci zaskočil celou Prahu mráz a silná ledovatka.
Národní listy - 1915, autor neuveden.
Rok 1898: Je Vatikán na pokraji finančního krachu?: Myslíte, že církev se vším jejich majetkem,…

Rok 1898: Je Vatikán na pokraji finančního krachu?

Myslíte, že církev se vším jejich majetkem, věřícími a tím také značnou mocí nemůže mít finanční problémy? Jak vám ukáže článek z roku 1898, tak ani Vatikánu se v minulosti nevyhýbaly problémy s penězi.
Národní listy - 1898, autor neuveden.
Odkud pocházel svatý Mikuláš a jak se jeho legenda rozšířila po celém světě?: Navštívil vaše děti dnes nebo víkendu Mikuláš…

Odkud pocházel svatý Mikuláš a jak se jeho legenda rozšířila po celém světě?

Navštívil vaše děti dnes nebo víkendu Mikuláš s čertem a andělem? Pokud vás zajímá, odkud původně legenda o svatém Mikuláši pochází a kde všude ho uctívají, tak přesně to vám prozradí historický text z roku 1901.
O sv. Mikuláši - 1901, autor Jan Michal Dvorecký.
Jak vypadalo původní náboženství afrických domorodců a čím pro ně bylo důležité číslo šest?: Na jakých základech bylo postavené náboženství…

Jak vypadalo původní náboženství afrických domorodců a čím pro ně bylo důležité číslo šest?

Na jakých základech bylo postavené náboženství původních obyvatel Afriky před příchodem křesťanských misionářů? Jaké síly tehdy Afričané uctívali? Jak moc jiný byl jejich kalendář a kolik tam bylo ročních období? To vše vám podrobně přiblíží zajímavý článek z roku 1907.
Národní listy - 1907, autor neuveden.
Jak vznikla pověra, že koňská podkova přináší štěstí?: Věříte, že podkova přináší štěstí? V tom…

Jak vznikla pověra, že koňská podkova přináší štěstí?

Věříte, že podkova přináší štěstí? V tom případě vás jistě bude zajímat, odkud tato známá pověra pochází. Pokud myslíte, že jde o něco čistě českého, tak se velmi pletete. Historický článek z roku 1924 vám význam této staré mezinárodní pověry o štěstí a koňských podkovách vysvětlí.
Lidové noviny - 1924, autor neuveden.
Rok 1929: Jaká nás čeká budoucnost? Věštba o budoucnosti Československa podle uznávané věštkyně: Věříte na předpovídání budoucnost a věštby?…

Rok 1929: Jaká nás čeká budoucnost? Věštba o budoucnosti Československa podle uznávané věštkyně

Věříte na předpovídání budoucnost a věštby? Historický článek z roku 1929 vás seznámí s předpovědí legendární indické věštkyně Trefen Laifa, která tehdy navštívila Československo. Zajímá vás, jak vnímala Čechy a Slováky, co jí tu chutnalo za jídlo a hlavně jakou budoucnost naší zemi tehdy věštila?
České slovo - 1929, autor neuveden.
Drsná kletba na podporu českého krále Karla IV., kterou roku 1346 vyhlásil tehdejší papež: Když se řekne papež nebo Svatý otec, tak vás…

Drsná kletba na podporu českého krále Karla IV., kterou roku 1346 vyhlásil tehdejší papež

Když se řekne papež nebo Svatý otec, tak vás možná napadnou slova jako boží milosrdenství nebo dobrota. Papež Klement VI. (nebo také Kliment, Clemens či Clement) ale dokázal mluvit i zcela jinak. Článek z roku 1903 vám ukáže, jak tento významný papež kdysi proklel římského krále Ludvíka.
Hlas lidu - 1903, autor neuveden.
Jak věštit budoucnost? Vyzkoušejte návod na výklad karet z roku 1903: Věříte na věštění budoucnosti z karet?…

Jak věštit budoucnost? Vyzkoušejte návod na výklad karet z roku 1903

Věříte na věštění budoucnosti z karet? Historický článek z roku 1903 vám dá jasný návod, jak se má správně vykládání karet provádět a jaké mají jednotlivé karty ve výkladu význam. Takže jestli chcete znát osud svůj nebo svých blízkých, tak si to neváhejte vyzkoušet. Za výsledek ale neručíme.
Veselý kroužek - 1903, autor Jaroslav Kořínek.
Digitální marketing prochází neustálým vývojem, kterému se musíte přizpůsobit. Jak se neztratit? : Nejspíše každý podnikatel pozoruje současný…

Digitální marketing prochází neustálým vývojem, kterému se musíte přizpůsobit. Jak se neztratit?

Nejspíše každý podnikatel pozoruje současný fenomén, kdy se rok od roku postupně zvyšuje dosah online světa. Ten už neslouží pouze jako jakýsi vedlejší pomocník, ale stává se neoddělitelnou součástí práce, studia, komunikace, zábavy, bezpečnosti a dalších oblastí lidské činnosti. Z toho důvodu, chcete-li získávat zákazníky, musíte vhodně propagovat svou firmu rovnou na několika platformách.
Listování: předcházející  | 5 | 6 [ 7 ]  8 | 9 další
Celkem 51 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.