Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Rubrika: RODINA, MÓDA A ŽIVOTNÍ STYL

Rok 1908: Pozor na seznámení přes inzerát aneb nečekaný šok pro vdavekchtivé sestry: Seznamovací inzeráty mohou lidem přinést lásku...

Rok 1908: Pozor na seznámení přes inzerát aneb nečekaný šok pro vdavekchtivé sestry

Seznamovací inzeráty mohou lidem přinést lásku na celý život, někdy ale může takový pokus o seznámení skončit pořádným překvapením pro všechny zúčastněné. Jeden veselý závěr novinové seznamky vám přiblíží historický článek z roku 1908.
Lidové noviny - 1908, autor neuveden.
Rok 1907: Varování pro ženaté muže, kteří vyráží do města za zábavou: V manželství si lidé sice slibují věrnost, ale...

Rok 1907: Varování pro ženaté muže, kteří vyráží do města za zábavou

V manželství si lidé sice slibují věrnost, ale ne každý z nich to skutečně zvládne dodržet. Historický článek z roku 1907 vás veselou formou seznámí s případem muže, který tento manželský slib nedokázal dodržet.
Národní listy - 1907, autor neuveden.
Rok 1904: Proč se Rakousko-Uhersko bránilo českým školám? Prý omezovaly ty německé: Pokud jste chtěli v dobách Rakousko-uherské...

Rok 1904: Proč se Rakousko-Uhersko bránilo českým školám? Prý omezovaly ty německé

Pokud jste chtěli v dobách Rakousko-uherské monarchie dát dítě do české školy, tak vás čekal velmi těžký úkol. Zajímá vás, proč se tehdy monarchie bránila zvýšení počtu českých škol a jak nevybíravě na to v roce 1904 reagovaly Lidové noviny?
Lidové noviny - 1904, autor neuveden.
Humor našich předků: Jak krásná prodavačka prodala polibek chytrému milionáři: Co se stane, když se krásná prodavačka setká s...

Humor našich předků: Jak krásná prodavačka prodala polibek chytrému milionáři

Co se stane, když se krásná prodavačka setká s chytrým pohotovým milionářem? Jeden z možných výsledků takové schůzky vám přiblíží veselý příběh z roku 1912, který se prý tehdy odehrál v romantické Paříži.
Hlas lidu - 1912, autor neuveden.
Moudrost našich předků: Rozdíl mezi skutečnou zbožností a rouháním: Jak správně žít? Nad touto otázkou jistě...

Moudrost našich předků: Rozdíl mezi skutečnou zbožností a rouháním

Jak správně žít? Nad touto otázkou jistě přemýšlí velké množství lidí. Historický článek z roku 1912 vám to ukáže na řadě zajímavých příkladů, které nám i po více než sto letech mají stále co říct.
Hlas lidu - 1912, autor R. G. Ingersoll.
Rok 1897: Kouzelná atmosféra pálení čarodějnic v minulosti: Půjdete dnes večer s dětmi nebo přáteli k...

Rok 1897: Kouzelná atmosféra pálení čarodějnic v minulosti

Půjdete dnes večer s dětmi nebo přáteli k táboráku a budete tam pálit čarodějnice? Článek z roku 1897 vás seznámí s tím, jak se tradiční čarodějnické ohně pálily o filipojakubské noci na konci předminulého století. Myslíte, že byla jejich atmosféra srovnatelná s těmi dnešními?
Národní noviny - 1897, autor neuveden.
Rok 1899: Svoboda pro černochy podle amerického senátora? Vystěhujte je pryč: Otroci v USA sice teoreticky získali svobodu již...

Rok 1899: Svoboda pro černochy podle amerického senátora? Vystěhujte je pryč

Otroci v USA sice teoreticky získali svobodu již dávno, ale k reálné rovnoprávnosti od té doby vedla ještě dlouhá cesta. Historický článek z roku 1899 vás seznámí s jedním rasistickým nápadem, jak chtěl jistý americký senátor zajistit afroameričanům skutečnou »svobodu«.
Národní listy - 1899, autor neuveden.
Rok 1907: Krásná dívka, nalezená v převleku za mnicha v mužském klášteře. Co tam dělala?: Mužský klášter by měli obývat pouze muži. Ale...

Rok 1907: Krásná dívka, nalezená v převleku za mnicha v mužském klášteře. Co tam dělala?

Mužský klášter by měli obývat pouze muži. Ale i mniši v klášteře jsou stále jen muži a mohou mít nejrůznější touhy... Myslíte že uhodnete, proč se v jednom ukrajinském klášteře za vědomí opata v mužském převleku tajně skrývala krásná dívka? Článek z roku 1907 vám to prozradí.
Národní listy - 1907, autor neuveden.
Kleptománie: skutečná nemoc, nebo jen zločinný koníček bohatých žen?: Jak se před sto lety řešily krádeže v obchodech...

Kleptománie: skutečná nemoc, nebo jen zločinný koníček bohatých žen?

Jak se před sto lety řešily krádeže v obchodech, které spáchaly dámy z bohatých rodin? A jak se rozlišovalo, zda jde o krádež nebo o nemoc - kleptománii? Tyto a další zajímavé informace o dávných kleptomankách z vyšších společenských vrstev vám prozradí článek z roku 1910.
Lidové noviny - 1910, autor neuveden.
Rok 1907:  Jak to končí, když bydlíte vedle nenasytného miliardáře: Jaké to je bydlet vedle miliardáře, kterému v...

Rok 1907: Jak to končí, když bydlíte vedle nenasytného miliardáře

Jaké to je bydlet vedle miliardáře, kterému v touze po dalším rozšiřování jeho majetku brání celé město? A jak to dopadne, pokud se jeden z občanů tohoto města pokusí bránit svůj domov před soudem? Přesně to vám přiblíží historický článek z roku 1907.
Národní listy - 1907, autor neuveden.
Listování: předcházející  | 4 | 5 [ 6 ]  7 | 8 další
Celkem 74 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2021 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.