Rubrika: RODINA, MÓDA A ŽIVOTNÍ STYL

Vtipy z roku 1919 vám zlepší náladu i dnes: Potřebujete si v pondělí zlepšit náladu a od...

Vtipy z roku 1919 vám zlepší náladu i dnes

Potřebujete si v pondělí zlepšit náladu a od srdce se zasmát? Následující vtipy z roku 1919 mají rozhodně šanci to dokázat. Sami uvidíte, že vtipy na téma peníze, rodina nebo úřady neztratily nic ze své zábavnosti ani po více jak sto letech.
Vídeňské illustrované noviny - 1919, autor neuveden.
Snižuje sledování Facebooku produktivitu práce? Podobné problémy tu byly už v roce 1919!: Svět se neustále mění, ale lidé jsou stále...

Snižuje sledování Facebooku produktivitu práce? Podobné problémy tu byly už v roce 1919!

Svět se neustále mění, ale lidé jsou stále stejní. Dokonalou ukázku vám nabízí článek z roku 1919, ve kterém si zaměstnavatelé stěžují na důvod, díky kterému se zaměstnané ženy údajně plně nevěnují své práci. Posuďte sami, jak moc je to podobné s dnešním neustálým sledováním sociálních sítí na mobilu.
Vídeňské illustrované noviny - 1919, autor neuveden.
Rok 1919: Dechberoucí akce na podporu Československa, uspořádaná rodáky žijícími v USA: Když se řekne „Loď lásky“, tak vás možná...

Rok 1919: Dechberoucí akce na podporu Československa, uspořádaná rodáky žijícími v USA

Když se řekne „Loď lásky“, tak vás možná napadnou nejrůznější asociace. V roce 1919 šlo ale o něco absolutně jiného. Byla to gigantická charitativní akce na podporu naší mladé republiky, kterou tehdy zorganizovali Češi a Slováci žijící ve Spojených státech amerických. Dobový článek vám o tom řekne víc.
Hlas lidu - 1919, autor neuveden.
Vánoční výzva z roku 1901 k pomoci lidem v nouzi : Vánoce nám často připomínají, že by bychom...

Vánoční výzva z roku 1901 k pomoci lidem v nouzi

Vánoce nám často připomínají, že by bychom měli pomáhat rodinám, které nemají tolik štěstí jako my. Nejinak tomu bylo i v roce 1901. Dobový text vám přináší jak zajímavou výzvu k pomoci, tak i seznam rodin, které tehdy takovou pomoc životně nutně potřebovali.
Národní listy - 1901, autor neuveden.
Rok 1925: Desítky tisíc dětí bez domova se v Moskvě živí zločinem: Zajímá vás, jak neuvěřitelně vysoké...

Rok 1925: Desítky tisíc dětí bez domova se v Moskvě živí zločinem

Zajímá vás, jak neuvěřitelně vysoké množství opuštěných dětí žilo po bolševické revoluci v ulicích Moskvy? Co tehdy tyto děti bez domova musely v Sovětském svazu provozovat, aby si zajistily přežití? Smutnou ukázku života v Rusku v roce 1925 vám ukáže dobový článek, doplněný i o dobové video.
Národní listy - 1925, autor neuveden.
Rok 1921: Pokus vyburcovat vánoční stávku za zvýšení platů komunistům nevyšel: Jak se chovali českoslovenští komunisté za...

Rok 1921: Pokus vyburcovat vánoční stávku za zvýšení platů komunistům nevyšel

Jak se chovali českoslovenští komunisté za časů první republiky a jaký skutečný zájem u nás tehdy komunistická strana sledovala? To vám ukáže článek, popisující jejich snahu o podnícení stávky za vyšší platy, který proběhl krátce před Vánocemi v roce 1921.
Lidové noviny - 1921, autor št.
Jak se letos obléct k vánočnímu stromečku?: Ke svátečnímu vánočnímu času patří nejen...

Jak se letos obléct k vánočnímu stromečku?

Ke svátečnímu vánočnímu času patří nejen dobré jídlo a výzdoba všude kolem, ale taky slavnostní oblečení, které byste měli vytáhnout minimálně na štědrovečerní večeři a následné rozbalování dárku. Máme pro vás několik tipů, jak se jako rodina můžete na Štědrý den sladit, ale zároveň se cítit pohodlně.
Rok 1893: Jak se „lepší lidé“ zbavují svých nemanželských dětí?: Nemanželské dítě bývalo v dávných časech...

Rok 1893: Jak se „lepší lidé“ zbavují svých nemanželských dětí?

Nemanželské dítě bývalo v dávných časech velký problém a ostuda. A pokud matka patřila do „lepší společnosti“, tak to platilo dvojnásob. Historický článek z roku 1893 vám ukáže smutný začátek života jednoho takového miminka, o které jeho rodiče nestáli.
Národní listy - 1893, autor neuveden.
Fascinující cesta parfémů. Kde se vzaly a jak se v nich vyznat?: Vybavili jste si při slově parfém pouze dvůr...

Fascinující cesta parfémů. Kde se vzaly a jak se v nich vyznat?

Vybavili jste si při slově parfém pouze dvůr Ludvíka XIV.? Ve skutečnosti půjdeme mnohem dál do minulosti, ještě do doby před naším letopočtem.
Rok 1905: Proč naši poslanci zablokovali vznik nové české školy? Mohla za to církevní agitace!: Českých škol byl u nás v časech Rakousko...

Rok 1905: Proč naši poslanci zablokovali vznik nové české školy? Mohla za to církevní agitace!

Českých škol byl u nás v časech Rakousko-uherské monarchie zoufalý nedostatek. O to větší bylo překvapení, když naši čeští poslanci zablokovali vznik nové školy ve Slavkově. Článek z roku 1905 vám ukáže, co bylo tehdy pro naše poslance přednější než obecní zájem.
Národní listy - 1905, autor neuveden.
Listování: předcházející  | 2 | 3 [ 4 ]  5 | 6 další
Celkem 102 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.