Rubrika: RODINA, MÓDA A ŽIVOTNÍ STYL

Rok 1923: Proč by ženy neměly nosit cvikr?: Brýle bez nožiček, známé jako cvikr nebo...

Rok 1923: Proč by ženy neměly nosit cvikr?

Brýle bez nožiček, známé jako cvikr nebo skřipec, byly kdysi běžnou součástí výbavy řady lidí. Později je ale nahradily daleko pohodlnější brýle s nožičkami v podobě, v jaké je nosíme dodnes. Článek z roku 1923 vám prozradí, proč by se nemoderní cvikr dnes již nosit neměl.
Lidové noviny - 1923, autorka Ma—Fa.
Rady z roku 1921: Jak u dospívajících hochů potlačovat jejich myšlenky na sex?: Jak u chlapců a mladých mužů ve věku od 13 do...

Rady z roku 1921: Jak u dospívajících hochů potlačovat jejich myšlenky na sex?

Jak u chlapců a mladých mužů ve věku od 13 do 20 let potlačit jejich sexuální touhy a erotické sny o dívkách? Článek z roku 1921 vám ukáže, že toto téma zajímalo mravokárce už na začátku minulého století. Jejich rady na vyřešení tohoto „choulostivého problému“ vás dnes jistě v mnohém pobaví.
Základ mužné síly - 1921, autor V. Baborák
Módní dámská kabelka přes rameno pro ležérní styling: Hledáte elegantní a nadčasovou kabelku, která by...

Módní dámská kabelka přes rameno pro ležérní styling

Hledáte elegantní a nadčasovou kabelku, která by byla módní, praktická, ale zároveň vám zbytečně nepřekážela? Pak by vám ve vašem šatníku rozhodně neměla chybět alespoň jedna dámská kabelka přes rameno. Právě ta je totiž právem označovaná za nejvíce must have dámskou tašku. Jaká je historie kabelek přes rameno, kde je nejlépe pořídit a k čemu se hodí?
Vtipy z roku 1920 o lásce a životě, které vás rozesmějí i dnes: Chcete si odpočinout ode všech starostí a...

Vtipy z roku 1920 o lásce a životě, které vás rozesmějí i dnes

Chcete si odpočinout ode všech starostí a pořádně se od srdce zasmát? Nabízíme vám hromadu výborných vtipů z roku 1920, které vás zaručeně pobaví. Protože i když se svět pořád mění, tak dobrý vtip funguje i po sto letech.
Vídeňské illustrované noviny - 1920, autor neuveden.
Co by měla žena jíst, aby byla krásná? Vyzkoušejte triky našich prababiček!: Která žena by nechtěla být krásná......

Co by měla žena jíst, aby byla krásná? Vyzkoušejte triky našich prababiček!

Která žena by nechtěla být krásná... Historický článek z roku 1936 vám poradí, jak toho docílit. Co by měla žena jíst a čemu by se měla naopak vyhýbat, pokud touží po krásném obličeji?
České slovo - 1936, autor neuveden.
Filozof Friedrich Nietzsche: Proč by se ženy neměly chtít emancipovat?: Rovnoprávnost žen byla před sto lety velkým...

Filozof Friedrich Nietzsche: Proč by se ženy neměly chtít emancipovat?

Rovnoprávnost žen byla před sto lety velkým společenským tématem. Od té doby se postavení žen výrazně zlepšilo, ale zcela rovnocenné mužům není ani dnes. O to zvláštněji působí článek z ženského časopisu Eva, který vyšel v roce 1905. Zajímá vás, co si tehdy o ženách myslel filozof Friedrich Nietzsche?
Eva - 1905, autor J. Hl.
Skutečný vlastenec: Syn položil život za republiku, on pak věnoval vzácnou památku na zabitého syna do zlatého pokladu republiky: Jsou různé způsoby, jak se může projevit...

Skutečný vlastenec: Syn položil život za republiku, on pak věnoval vzácnou památku na zabitého syna do zlatého pokladu republiky

Jsou různé způsoby, jak se může projevit opravdové vlastenectví. Jednu dojemnou ukázku skutečně vlasteneckého postoje k Československu projevil v roce 1923 otec, jehož syna předtím při výkonu povolání pro republiku zastřelil zákeřný zločinec. Více podrobností vám prozradí dobový článek.
Národní listy - 1923, autor neuveden.
Rok 1912: Dojemný způsob, jak milující manžel vyřešil nevěru své mladé manželky: Jak vyřešit nevěru v manželství? Článek z...

Rok 1912: Dojemný způsob, jak milující manžel vyřešil nevěru své mladé manželky

Jak vyřešit nevěru v manželství? Článek z roku 1912 vám ukáže jeden velmi zvláštní způsob řešení nevěry, který od podvedeného manžela vyžadoval skutečně hodně lásky a svou jedinečností obměkčil dokonce i soudce.
Lidové noviny - 1912, autor neuveden.
Rok 1912: Nová pařížská univerzita pro budoucí hospodyňky. Co se tam mohou mladé dívky naučit?: Dnes možná může někomu znít „škola pro...

Rok 1912: Nová pařížská univerzita pro budoucí hospodyňky. Co se tam mohou mladé dívky naučit?

Dnes možná může někomu znít „škola pro budoucí hospodyňky“ lehce urážlivě, ale v době před více jak sto lety přinášely podobné instituce do života našich předků skutečný pokrok. Článek z roku 1912 vás seznámí s tím, co se tehdy na jedné takové škole pro dívky ve Francii vyučovalo.
Lidové noviny - 1912, autor neuveden.
Rok 1920: Co jsou „vzdušné obchody“? Nic se při nich neprodává, ale přesto na nich obchodníci bohatnou!: Chtěli byste umět snadno a rychle vydělávat...

Rok 1920: Co jsou „vzdušné obchody“? Nic se při nich neprodává, ale přesto na nich obchodníci bohatnou!

Chtěli byste umět snadno a rychle vydělávat velké sumy peněz? Článek z roku 1920 vás seznámí s velmi výnosným druhem obchodu, kterému se tehdy říkalo řetěz a vzduch. Myslíte, že někteří „šikovní obchodníci“ takhle podnikají i dnes?
Vídeňské illustrované noviny - 1920, autor neuveden.
Listování: předcházející  | 1 | 2 [ 3 ]  4 | 5 další
Celkem 102 stránek, zobrazit první nebo poslední stránku.


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.