Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Výbuch dynamitu v centru New Yorku zabíjel
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.

Dynamit dokáže být extrémně nebezpečný. Článek z roku 1902 vás bude informovat o tom, jaké škody způsobil jeho výbuch v americkém New Yorku.


Výbuch dynamitu v Novém Yorku

Při stavbě tunelu »Rapid-Transit« v Novém Yorku ve 40. ulici udál se dne 24. ledna ve skladišti materiálu obrovský výbuch dynamitu.

Bylo při němž zabito 6 lidí, mezi nimiž tři hosté blízkého velkého hotelu, 75 těžce a přes 100 lidí lehce raněno. Mnoho domů bylo hrůzně jako při zemětřesení poškozeno a spousty zřícenin, jak na našem obraze vidno, pokrývaly ulice několik dní.

Také v Americe určuje sice zákon, do jaké výše váhy možno uchovávat dynamit, ale nikde, právě v této příčině, zdá se, nevládne taková lehkomyslnost jako v »zemi dollaru«.


poznámka Redakce: zajímá vás jak se dynamit vyrábí nebo podrobnosti o tom, že Alfred Nobel nebyl vynálezcem dynamitu?původ historického článku:
Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. srpna 2018Debata k článku 'Výbuch dynamitu v centru New Yorku zabíjel'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.