Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Výbuch dynamitu v centru New Yorku zabíjel

původně vyšlo: Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.
Dynamit dokáže být extrémně nebezpečný. Článek z roku 1902 vás bude informovat o tom, jaké škody způsobil jeho výbuch v americkém New Yorku.


Výbuch dynamitu v Novém Yorku

Při stavbě tunelu »Rapid-Transit« v Novém Yorku ve 40. ulici udál se dne 24. ledna ve skladišti materiálu obrovský výbuch dynamitu.

Bylo při němž zabito 6 lidí, mezi nimiž tři hosté blízkého velkého hotelu, 75 těžce a přes 100 lidí lehce raněno. Mnoho domů bylo hrůzně jako při zemětřesení poškozeno a spousty zřícenin, jak na našem obraze vidno, pokrývaly ulice několik dní.

Také v Americe určuje sice zákon, do jaké výše váhy možno uchovávat dynamit, ale nikde, právě v této příčině, zdá se, nevládne taková lehkomyslnost jako v »zemi dollaru«.


poznámka Redakce: zajímá vás jak se dynamit vyrábí nebo podrobnosti o tom, že Alfred Nobel nebyl vynálezcem dynamitu?zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1902, autor neuveden.

datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. srpna 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Výbuch dynamitu v centru New Yorku zabíjel


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: