Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Originální kolečkové brusle Tachypod

původně vyšlo: Epocha 1909, autor —s.
Vypadají trochu jako dnešní běžné in-line kolečkové brusle, přitom se na nich šlapalo jako na klasickém kole. Více vám o nich prozradí článek z roku 1909.


Tachypod

Tachypod je název nového dopravního prostředku, jejž spatřujem na obrázku. Je to malý bicykl pro jednu nohu, jemuž podobných přístrojů jsme na tomto místě registrovali již několik, a jehož pohyb se děje šlapáním a pomocí zpružiny a drátu ovinutého kol jedné osy volnoběžného kola. Vynálezcem jeho je docent Petrini z Upsaly ve Švédsku.

Poznámka redakce Bejvávalo:
Zdá se Vám dobový popis tohoto zajímavého vynálezu příliš stručný? Nám také a proto Vám můžeme navíc ještě nabídnout přímo popis patentu 809980, který si vynálezce Edvard Petrini podal v USA. Pokud by Vás Tachypod (některé překlady uvádějí Takypod) zaujal natolik, že byste se rozhodli ho zkusit sestrojit, tak se nám pak s výsledkem určitě ozvěte :-)


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1909, autor —s.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
20. července 2017


Diskuze k článku „Originální kolečkové brusle Tachypod“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nabízíme v eshopu
obchod.bejvavalo.cz

Polštářek „Žena a zimní ptáčci“Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2022 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.

 

Doporučujeme i naše další projekty:   Obchod.Bejvávalo.cz  —  magazín Příroda.cz  —  efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz