Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Nebezpečná povolání zkracující život - hostinský a číšník v restauraci
původně vyšlo: Epocha 1912, autor F.Š.

Když se řekne nebezpečné povolání, asi vás nenapadne personál restaurace. Statistiky ale mluví jinak! Více v článku z roku 1912.


Úmrtnost alkoholiků.

Hostinští a výčepníci lihovin spotřebují začasté více nápojů, jež prodávají, než kterýkoli z nejlepších jejich zákazníků. Je tedy zajímavo seznat poměr úmrtnosti těchto kruhů k jiným, neboť poměr ten zřejmě ukazuje, jak neblaze působí požívání lihovin.

Podle studií pařížského lékaře Jacquet-a činí úmrtnost mužů mezi 30. a 40. rokem 36‰; u hostinských však stoupá toto číslo na 46,9‰! Ve Švýcařích je tento poměr ještě větší, činí 25,8‰ v prvém a 42,59‰ ve druhém případě.

Anglická statistika udává v tomto případě čísla ještě výmluvnější. Jak ukazuje následující přehled, zemřelo z 1000 osob toho kterého zaměstnání tuberkulosou plic duchovních 67, rolníků 79, lékařů 105, učitelů 111, myslivců 114, hostinských (z krajů průmyslových) 314, dělníků z doků 325, Číšníků (z krajů průmyslových) 357, dělníků z Londýna 384, hostinských z Londýna 448, číšníků z Londýna 607.

Jsou tedy alkoholické nápoje pravými semeništi tuberkulosy, a je nutno požívání jich zmenšit na minimum.původ historického článku:
Epocha 1912, autor F.Š.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
5. března 2018Debata k článku 'Nebezpečná povolání zkracující život - hostinský a číšník v restauraci'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2018 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting, Aplus Hotel - levné ubytování v Praze

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.