Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Nebezpečná povolání zkracující život - hostinský a číšník v restauraci

původně vyšlo: Epocha 1912, autor F.Š.
Když se řekne nebezpečné povolání, asi vás nenapadne personál restaurace. Statistiky ale mluví jinak! Více v článku z roku 1912.


Úmrtnost alkoholiků.

Hostinští a výčepníci lihovin spotřebují začasté více nápojů, jež prodávají, než kterýkoli z nejlepších jejich zákazníků. Je tedy zajímavo seznat poměr úmrtnosti těchto kruhů k jiným, neboť poměr ten zřejmě ukazuje, jak neblaze působí požívání lihovin.

Podle studií pařížského lékaře Jacquet-a činí úmrtnost mužů mezi 30. a 40. rokem 36‰; u hostinských však stoupá toto číslo na 46,9‰! Ve Švýcařích je tento poměr ještě větší, činí 25,8‰ v prvém a 42,59‰ ve druhém případě.

Anglická statistika udává v tomto případě čísla ještě výmluvnější. Jak ukazuje následující přehled, zemřelo z 1000 osob toho kterého zaměstnání tuberkulosou plic duchovních 67, rolníků 79, lékařů 105, učitelů 111, myslivců 114, hostinských (z krajů průmyslových) 314, dělníků z doků 325, Číšníků (z krajů průmyslových) 357, dělníků z Londýna 384, hostinských z Londýna 448, číšníků z Londýna 607.

Jsou tedy alkoholické nápoje pravými semeništi tuberkulosy, a je nutno požívání jich zmenšit na minimum.


Původní zdroj historického článku:
Epocha 1912, autor F.Š.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
5. března 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Nebezpečná povolání zkracující život - hostinský a číšník v restauraci


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: