Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Jak vypadal pradědeček dnešních sněžných skútrů?
původně vyšlo: Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.

Historický článek z roku 1901 vám ukáže, jak vypadal tehdejší velmi originální sněžný automobil.


Automobil na ledě.

Mráz, sníh a led — aspoň jinde, milý čtenáři! U nás také — možným je všecko, ale prozatím prohání se naše automobily — opravdové jízdní několika šťastných majetníků i pěší dvounohé nás obyčejných smrtelníků — vesele po dlážděních a silnicích.

Na tomto automobilu vyjel si mladý čilý párek na led a projíždí se na něm čile, vítěze v bujarém závodění nade všemi bruslemi a dávné minulosti náležejícími sedátky, postrkovanými horlivým nějakým brusličem.

Z toho viděti, kterak tento sport vítězně zasahá do všech zvyklostí a řádů i na nejhladších parketách ledních a ponenáhlu, ale jistě mění ustálenou fysiognomii naší doby.

A tak nejmodernější a nejoblíbenější dopravní prostředek, jímž vjedeme do století nového, bude jistě jen — automobil.zdroj historického článku:
Illustrovaný svět 1901, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
10. prosince 2017

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým může oslovit statisíce našich čtenářů.Debata k článku 'Jak vypadal pradědeček dnešních sněžných skútrů?'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.