Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Tragická smrt mladé české herečky a jejího milence
původně vyšlo: Moravský illustrovaný zpravodaj 1931, autor neuveden.

Jak přišla o život nadějná mladá filmová herečka Emilie Knéblová a její přítel? Podrobnosti o této smutné události vám sdělí historický článek z roku 1931.


Smrt Emilie Knéblové

Mladistvá herečka Emilie Knéblová z Poděbrad, neobyčejně hezké děvče, skončila 31. srpna svůj život v hotelu na Smíchově.

V pokoji mezi dvěma lůžky byla nalezena mrtvola 18leté herečky a 28letého inženýra Jar. Černého z Prahy. Černý držel v ruce revolver, z něhož prostřelil srdce nejprve své milé a potom sobě. V dopise oznamovali, že je omrzel život.

Zemřelá Kneblová se pokusila již jednou o sebevraždu.

Po prvé na sebe upozornila ve filmu »Nepočestná žena« v roli lehkomyslné Pavly, která zapřádala milostný poměr a z nuzných poměrů se dostala na společenskou výši, dychtíc jen po požitku.

Tak ve filmu . . . Škoda mladého života, jehož předobrazem byl její první film.původ historického článku:
Moravský illustrovaný zpravodaj 1931, autor neuveden.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
5. února 2019Debata k článku 'Tragická smrt mladé české herečky a jejího milence'

Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty:

Zajímavé odkazy: Webhosting

Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.