Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   magazín Příroda.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Stále si nevíte rady s dárky pro děti? Nechte si poradit od našich prababiček!

původně vyšlo: Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autorka Naša.
Ještě hledáte a vymýšlíte zajímavé vánoční dárky pro své děti nebo vnoučata? V tom případě vám určitě přijde vhod historický článek z roku 1929, který obsahuje tipy na řadu dodnes aktuálních dárků k Vánocům pro malé i větší děti.


Co dáme svým dětem.

Blíží se doba Ježíška — doba velkých a přece tak krásných starostí i radostí.

Radostí nejen proto, že dostáváme dárečky, ale hlavně proto, že my samy můžeme obdarovávat. Protože dávat a působit radost druhému je mnohem větším potěšením, než přijímat.

A starostí proto — že naše kapsa nemá dosti pochopeni pro nadšení našeho srdce a ne a ne se stát štědřejší. Zůstává stejně splasklá a hubená jako kdy jindy.

A nemáme-li někde nějaké to prasátko, kam jsme chodily ukládat v silných chvílích »na Ježíška« a které jsme v slabých chvílích — takhle k poslednímu — pečlivě uklízely z dohledu — máme, věru, nemalé starosti — jak to vyčarovat...!

A pak je tu ještě druhá starost: vhodná volba dárku.

Známe-li dobře toho, jehož chceme obdarovat, víme-li o jeho zálibách I potřebách — není to nic nesnadného. Hůře je u lidi, kteří netrpí právě v ničem praktickém nedostatek a nedají vyložených zálib.


Pak je nouze o dobrý nápad, viďte!

Do pěti let mají hoši rádi hračky hodně hlučné, bubny, kladívka, hrací hodiny, nebo míče, stavebnice, barevné tužky a podobné.

Děvčátka mají své kuchyňky, panenky, kupecké krámy a kočárky.

Po šestém roce začíná už u dítěte pracovat obrazotvornost. Hračky hotové, ze kterých už nejde nic dalšího vytvořit, je už nebaví.

Tu jest na řadě formela, ze které si dítě uhněte předměty, jež vidí kolem sebe, nebo o kterých sní podle pohádek, které mu čítají, kruhy, které lze zavěsit na dveře do chodby, koloběžky, malé raketky, pohádkové knížky, a zbytky látek, ze kterých lze ušít nejmodernější toalety pro panenky.

Pro chlapce z měšťanek a malé studenty se hodí materiál pro sestrojováni aeroplánů, člunů, aut, řemeslnické náčiní, kolo, fotoaparát, elektrická baterie, pěkný nůž, knihy, brusle, album na známky, botanická výstroj, lyže, výstroj pro sport, turistické boty a podobné.

A odmítá-li vaše kapsa kterýkoliv z těchto nápadů, nijak se tím netruďte.

A radost můžete svým dětem způsobit velmi snadno. Často k tomu není třeba ani haléře, jen troška přemýšlení.

Ale největším darem je láska, opravdová láska a pochopení rodičů.


Původní zdroj historického článku:
Hvězda čsl. paní a dívek 1929, autorka Naša.datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
22. prosince 2018


 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.
Debata k článku Stále si nevíte rady s dárky pro děti? Nechte si poradit od našich prababiček!


Všechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání včetně původních obrázků.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu ani opravovány původní překlepy.

Pokud chcete náš obsah převzít nebo máte zájem u nás zveřejnit svůj PR článek, tak nás prosím kontaktujte.

© 2011 - 2019 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozováný zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.Naše další projekty: