Bejvávalo.cz

nejnavštěvovanější český server věnovaný historii

Humor z roku 1933: Proč jsou lyže lepší než žena?

původně vyšlo: České slovo - 1933, autor J. D.
Jaký je rozdíl mezi láskou k lyžování a láskou k ženě? Článek z roku 1933 se vám humorným způsobem pokusí vysvětlit, v čem všem jsou lyže lepší. Myslíte, že by podobné srovnání vztahu pravého sportovce k ženám a lyžím mohlo platit i v dnešní době?


Žena a lyže.

Úváhy lyžaře zalyžařivšího si.

Lyžařský oblek zasluhuje úcty. Ale tak, jak můžeme bez manželky jeti na hory, mohli bychom tak učinili také bez něho. Bez lyží však nelze si lyžaře ani pomysleti. Lyže!

Pravý lyžař může sice v některém případě (je-li svoboden) milovat ženu, ale jistě miluje hory. Především však musí milovat své lyže. Je málo věcí tak krásných, jako jsou lyže. Jsou dokonalé umělecké dílo. Nejkrásnější žena světa nemá tak nádhernou linii jako ony.

Proto pravý lyžař nehodí lyže do kouta a po celou dobu, co jich nepotřebuje, nenechá je tam ležet. Starostlivě a pečlivě je prohlédne, odstraní sníh a led, uhladí léta, prohlédne vázání, polaská špičky a nebýt společenských pravidel, půjde s nimi spát.

Každého dne alespoň, dvakráte se podívá, na dva elegantní kusy dřev, které mu připomínají rozkošné chvíle a které slibují další nezapomenutelné radosti.

To žena, zejména vlastní žena, nemůže slíbit nikdy. Protože v ní je červ nevěry. Do lyží se červ nikdy nedá. Máte-li na nich dokonalé vázání, nikdy se od vás neodpoutají. Žena i sebe více k vám připoutána, je vždy volná jako pták.


Původní zdroj historického článku:
České slovo - 1933, autor J. D.


datum digitalizace historického článku a zveřejnění na internetu:
12. února 2023


Diskuze k článku „Humor z roku 1933: Proč jsou lyže lepší než žena?“ 

Líbí se Vám naše původní historické články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru

Korunky - samolepky na zeďVšechny historické články jsou 100% reálné! Zveřejňujeme je tak, jak byly napsány v době původního vydání.
V historických článcích nejsou prováděny žádné jazykové úpravy podle dnešního pravopisu.

Námi vydávané historické texty, fotografie a obrázky pocházejí z právně volných zdrojů.

Upozorňujeme, že na naši digitalizaci historických zdrojů a kolorování fotografií se již autorská ochrana vztahuje!
Pokud od nás chcete nějaký obsah přebírat, tak nás prosím nejdříve kontaktujte pro domluvení podmínek. Děkujeme za pochopení.

© 2011 - 2023 Bejvávalo.cz
ISSN 2570-690X

Magazín Bejvávalo.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2011 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.

 

Doporučujeme i naše další projekty:   Obchod.Bejvávalo.cz  —  magazín Příroda.cz  —  efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz